TVN24 | Poznań

15-letnia piesza i rowerzysta potrąceni przez auta. Dzień po dniu, w rejonie tego samego skrzyżowania

TVN24 | Poznań

Autor:
aa/gp
Źródło:
TVN24
Zielona Góra. Niebezpieczne sytuacje na ulicy WyszyńskiegoLubuska policja
wideo 2/3
Lubuska policjaZielona Góra. Niebezpieczne sytuacje na ulicy Wyszyńskiego

Dwa groźne potrącenia dzień po dniu, oba na ulicy Wyszyńskiego w Zielonej Górze. Policjanci pokazali nagrania z miejskiego monitoringu i apelują do pieszych, kierowców i rowerzystów o ostrożność.

- Oba zdarzenia miały miejsce na ulicy Wyszyńskiego, w rejonie skrzyżowania z ulicą Wiśniową. W czwartek około południa, kierujący osobowym nissanem potrącił na wyznaczonym przejściu dla pieszych 15-latkę. 70-letni kierowca tłumaczył policjantom, że wcześniej zatrzymał się przed przejściem, gdzie przepuścił pieszych, następnie ruszył,  ale na kolejnym przejściu nie zauważył pieszej – poinformował podinsp. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO>>>

Potrącenie 15-letniej pieszejLubuska policja

Jak podaje policja, dziewczyna przechodząca przez jezdnię dostrzegła samochód, nie zatrzymała się, próbowała uciekać, ale nie zdążyła. 15-latka nie odniosła poważniejszych obrażeń, bo pojazd poruszał się z niewielką prędkością.

Ominęła samochód i potrąciła rowerzystę

- Dzień później, w rejonie tego samego skrzyżowania doszło do poważniejszego zdarzenia. Tym razem był to wypadek drogowy z udziałem rowerzysty. Kierująca skodą fabią 31-latka, jadąc lewym pasem jezdni w kierunku ulicy Łużyckiej, ominęła pojazd, który zatrzymał się na prawym pasie, aby ustąpić pierwszeństwa znajdującemu się na przejeździe rowerzyście – dodaje Maludy.

Pod koła auta wpadł 68-letni mężczyzna jadący rowerem. Rowerzysta upadając uderzył głową o asfalt, a po badaniach okazało się, że doszło do poważnego urazu głowy.

Potrącenie rowerzystyLubuska policja

Bądź uważny na drodze

Policjanci apelują o to, by wszyscy uczestnicy ruchu drogowego wykazywali się rozwagą i odpowiedzialnością. - Bądźmy szczególnie ostrożni przy gwałtownych zmianach pogody na przykład przy nagłych opadach deszczu czy oślepiającym słońcu, które może utrudniać widoczność i zmniejszać koncentrację kierujących. Pieszych natomiast i rowerzystów prosimy o to aby przed wejściem czy wjazdem na przejście upewnili się, że mogą bezpiecznie przejść i przejechać na drugą stronę jezdni. Bądźmy czujni i cały czas kontrolujmy to co dzieje się na drogach – apeluje Maludy.

Google Maps

Autor:aa/gp

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Lubuska policja