TVN24 | Poznań

Pożar na parkingu. Ktoś podpalił auto zabezpieczone przez policję, spłonęło pięć samochodów

TVN24 | Poznań

Autor:
aa//rzw
Źródło:
TVN24, PAP
Do zdarzenia doszło w Zdunach (woj. wielkopolskie)
Do zdarzenia doszło w Zdunach (woj. wielkopolskie)Google Earth
wideo 2/6
Google EarthDo zdarzenia doszło w Zdunach (woj. wielkopolskie)

Nawet 550 tysięcy złotych - na tyle wstępnie oszacowano straty po porannym wtorkowym pożarze na parkingu w Zdunach koło Kalisza. Policja nie ma wątpliwości, że doszło do celowego podpalenia. Ogień podłożono pod pojazd, który "był zabezpieczony do celów procesowych". Rozprzestrzenił się na cztery inne pojazdy, również będące w dyspozycji śledczych.

Pożar na parkingu depozytowym w Zdunach (woj. wielkopolskie), gdzie znajdują się między innymi samochody zabezpieczone przez policję do celów procesowych, wybuchł nad ranem we wtorek, około godziny 4. 

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO>>>

Na miejscu interweniowało kilka zastępów straży pożarnejFB - OSP Tłokinia Wielka

Samochód był "zabezpieczony przez policję"

- Podpalono samochód osobowy, który był zabezpieczony przez policję do celów procesowych. W wyniku tego zdarzenia, ogień rozprzestrzenił się na kolejne cztery pojazdy, które również były w naszej dyspozycji – powiedział komisarz Witold Woźniak z biura prasowego kaliskiej policji. Według policji sprawca chciał zatrzeć dowody znajdujące się w jednym ze spalonych pojazdów.

Śledczy zabezpieczają nagrania z kamer monitoringu. - Nie podajemy marek samochodów z uwagi na dobro śledztwa - wyjaśnił Woźniak. Straty wstępnie oszacowano na 550 tysięcy złotych.

Autor:aa//rzw

Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: FB - OSP Tłokinia Wielka

Pozostałe wiadomości