Poznań

ZDM wprowadził zakaz. Kierowcy jeżdżą po swojemu

Poznań

PMKierowcy nie zwracają uwagi na zakaz wjazdu

Drogowcy montują nowe sygnalizacje świetlne przy ul. Grunwaldzkiej. W związku z tym w rejonie skrzyżowań z ulicami Ostroroga i Rycerską wprowadzono nową organizację ruchu. Mieszkańcy nie zważają jednak na znaki i jeżdżą na pamięć.

Po zmianach, jakie drogowcy wprowadzili we wtorek, z ulicy Ostroroga nie można wyjechać w Grunwaldzką. Teraz jest to droga jednokierunkowa. Kierowcom pierwszego dnia trudno było się jednak do zmian przyzwyczaić i jeździli pod prąd.

- To przede wszystkim niebezpieczne. Widziałem jak jeden z samochodów wyjechał tuż przed ciężarówkę ZDM-u. Niewiele zabrakło, by został przez nią uderzony - opowiada jeden z mieszkańców.

Utrudnienia są także na samej ulicy Grunwaldzkiej. Na odcinku od ulicy Ostroroga do ulicy Rycerskiej wyłączone z ruchu zostały zewnętrzny pas jezdni w kierunku do Junikowa oraz wewnętrzny pas jezdni w kierunku centrum. Na obu pasach drogowcy zerwali już nawierzchnię. Mimo to przez odcinek z zerwaną nawierzchnią można przejechać wjeżdżając w ul. Ostroroga.

- Bardzo by nas ucieszył na stałe ruch jednokierunkowy w kierunku ul. Marcelińskiej, bo to uspokoiło by tu ruch, ale to absurd, żeby obecnie samochody przejeżdżały przez taką wyrwę - żalą się mieszkańcy.

W Rycerską nie skręcisz

Kierowcy nie mogą też wjechać z ulicy Grunwaldzkiej w ulicę Rycerską. Dojechać do niej można przez Grochowską, Marcelińską i Włodkowica. Na ul. Rycerskiej na odcinku między Włodkowica i Grunwaldzką obowiązuje ruch dwukierunkowy.

Tymczasowa organizacja ruchu będzie obowiązywać do 30 września.

Autor: FC/par / Źródło: TVN Poznań

Źródło zdjęcia głównego: PM