Poznań

Zatrzymano 5 osób ws. napadu z 2000 roku

Poznań

W domach zatrzymanych zabezpieczono broń i pieniądze
KWP PoznańZabezpieczono kilkanaście tysięcy euro

Wielkopolska policja zatrzymała pięc osób podejrzanych o napad na konwój bankowy z 2000 roku. Do napadu doszło w miejscowośc Podrzewie (woj. wielkopolskie). Wśród aresztowanych jest były ochroniarz, który konwojował pieniądze i został raniony w trakcie napadu.

Jak poinformował w poniedziałek rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak, funkcjonariusze zatrzymali w ostatnich dniach cztery osoby, piąty z podejrzanych sam zgłosił się do prokuratury.

Ochroniarz, żona i dwaj mężczyźni

Wśród zatrzymanych jest były pracownik ochrony, jego żona i dwaj mężczyźni. Ochroniarz i dwaj inni mężczyźni są podejrzani o współudział w napadzie i trafili do aresztu. Pozostałe dwie osoby są podejrzane między innymi o zacieranie śladów. - Podczas przeszukania domów należących do podejrzanych zabezpieczono kilkanaście tysięcy euro, broń długą myśliwską i pistolet - powiedział Borowiak.

Do napadu na konwój przewożący pieniądze do banku doszło 18 kwietnia 2000 r. w miejscowości Podrzewie koło Poznania jadący samochód z pieniędzmi został zatrzymany i zablokowany przez dwa samochody osobowe.

Konwojent ranny w głowę

Napastnicy byli zamaskowani i uzbrojeni. Podczas napadu padł strzał z broni i ranił jednego z konwojentów. Bandyci zrabowali przewożone pieniądze i zabrali ze sobą obu konwojentów. Jednego z nich, rannego w głowę, wysadzili po drodze. Drugiego uwolnili w Poznaniu - podał rzecznik.

Jak dodał, w czasie szczegółowego badania sprawy okazało się, że 73-letni obecnie mężczyzna, będący w zmowie z napastnikami, został postrzelony w głowę przypadkowo.

Wielkopolscy policjanci nadal poszukują mężczyzny uznawanego za głównego sprawcę napadu. Rzecznik podał, że mógł on mieć związek także z kilkoma innymi poważnymi sprawami kryminalnymi.

Za współudział w napadzie z bronią grozi do 15 lat więzienia.

Zatrzymano 5 osób ws. napadu z 2000 roku
Zatrzymano 5 osób ws. napadu z 2000 roku TVN24 Poznań

Autor: mm/par / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: KWP Poznań

Pozostałe wiadomości