Poznań

Zarzuty dla grafficiarza

Poznań

KWP Poznań | KWP Poznańzłapano grafficiarza pive

Zarzuty zniszczenia mienia usłyszał, zatrzymany kilka dni temu w Poznaniu, grafficiarz podpisujący się tagiem Pive. Może on być odpowiedzialny za zniszczenie setek murów kamienic i wiat przystanków komunikacji miejskiej

Jak poinformowała rzeczniczka prokuratury Okręgowej w Poznaniu Magdalena Mazur-Prus, mężczyźnie zarzucono zniszczenia mienia o wartości 300 złotych. - Weryfikujemy jego kolejne wyjaśnienia i w przyszłoci będziemy uzupełniać zarzuty o kolejne przestępstwa - dodała. Za zniszczenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. 32-letni mieszkaniec Poznania został zatrzymany we wtorek przez policję przed swoim domem. Prokuratura zastosowała wobec niego dozór policyjny oraz wydała zakaz opuszczania kraju.

MPK straciło 200 tys zł? Mężczyzna jest jednym z kilku grafficiarzy, którzy z wyjątkową intensywnością oznaczali od wielu miesięcy tzw. tagami elewacje budynków, mury i wiaty przystankowe w centrum Poznania. - Musimy ustalić, czy wszystkie zniszczenia dokonał właśnie podejrzany, przecież jego podpisem mogli posługiwać się inni. Podejrzany wskazuje policji nowe miejsca, gdzie wykonywał swoje rysunki. Musimy też zweryfikować doniesienia MPK, które twierdzi, że straty w wyniku działania podejrzanego mogły sięgać 200 tys. złotych - powiedziała Mazur-Prus.

Autor: par / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: KWP Poznań | KWP Poznań

Pozostałe wiadomości