"Uderzył betonową płytą w głowę i zadał ciosy nożem, a ciało podpalił"

TVN24 | Poznań

Autor:
FC/gp
Źródło:
TVN 24 Poznań
Żary: 61-latek zatrzymany za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwemKPP Żary
wideo 2/7
KPP ŻaryŻary: 61-latek zatrzymany za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem

Żarska policja zatrzymała 61-latka podejrzanego o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem 67-latka. Razem pili alkohol i to wtedy miało miedzy nimi dojść do awantury. Ciało zamordowanego mężczyzny znalazła jego rodzina.

W zeszły piątek w nocy do Komendy Powiatowej Policji w Żarach (woj. lubuskie) dotarło zgłoszenie o znalezieniu ciała mężczyzny. Odnalazła je rodzina 67-latka, która zaniepokojona jego nieobecnością rozpoczęła poszukiwania. Na terenie ogródka działkowego znaleźli zmasakrowane zwłoki.

- Obrażenia mężczyzny jednoznacznie wskazywały na bezpośredni udział w tym zdarzeniu innej osoby – podkreśla Aneta Berestecka z żarskiej policji.

Szybko ustalono, kto mógł mieć związek z przestępstwem. - Zaraz po zgłoszeniu policjanci ustalili podejrzanego o dokonanie zbrodni i natychmiast go zatrzymali. 61-latek trafił do policyjnego aresztu – informuje Berestecka.

Na miejscu udało się zabezpieczyć wiele dowodów i śladów kryminalistycznych.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

"Uderzył betonową płytą i podpalił"

Jak ustalili śledczy, Ryszard Ż. i Paweł S. przebywali na terenie ogródków działkowych. Razem pili alkohol. W pewnym momencie doszło do awantury między nimi.

- Paweł S. uderzył pokrzywdzonego betonową płytką w okolice głowy, a następnie wielokrotnie ugodził go ostrym narzędziem w okolicę szyi i twarzy, a następnie oblał ciało substancją łatwopalną i podpalił – opisuje Zbigniew Fąfera, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze.

Nie przyznaje się

Paweł S. usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. - Podejrzany przesłuchany przez prokuratora złożył krótkie wyjaśnienia, w których nie przyznał się do popełnienia zarzuconego mu czynu – informuje Fąfera.

Na miejscu zdarzenia przeprowadzono wizję lokalną z udziałem podejrzanego. Przeprowadzono też sekcję zwłok Ryszarda Ż.

Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Żarach i zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt. Za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem 61-latkowi grozi dożywocie.

Google

Autor:FC/gp

Źródło: TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: KPP Żary