Zapłacił 17 000 zł za 34 pensy

Poznań

KPP Ostrów WielkopolskiZa 17 takich monet mężczyzna zapłacił w sumie 17 tys. złotych

17 tysięcy złotych kosztował jednego z mieszkańców powiatu ostrowskiego zakup 17 dwupensówek. Mężczyzna uwierzył, że są ze złota.

Mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego został zaczepiony przez dwóch mężczyzn. Jeden, mówiący ze wschodnim akcentem, zaoferował mu 17, rzekomo wykonanych ze złota, dwupensówek. Okazyjna cena i zapewnienia drugiego z mężczyzn skusiły go do zakupu.

- Po zobaczeniu odręcznego potwierdzenia autentyczności monet, zdecydował się na zakup. Podjął z banku pieniądze i zapłacił sprzedającym za monety - tłumaczy Krzysztof Kula z ostrowskiej policji.

Nie wszystko złoto, co się świeci

Za każdą z monet mężczyzna zapłacił 1000 zł. W sumie stracił 17 tys. złotych, bowiem szybko okazało sie, że dwupensówki wcale złote nie są.

- Było to typowe działanie oszustów, z którym mamy do czynienia nie po raz pierwszy. Nie po raz pierwszy też przypominamy o ostrożności i apelujemy o rozsądek, i rozwagę podczas kontaktów z nieznajomymi. Szczególnie, gdy w grę wchodzą pieniądze - przypomnia Kula.

- W takich wypadkach wystarczy przed zakupem wejść do najbliższego jubilera, by dowiedzieć się, że nie mamy do czynienia ze szlachetnym metalem. Oszuści na wizytę u jubilera z pewnością nie daliby się namówić - przekonuje.

Autor: fc/roody/k / Źródło: TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: KPP Ostrów Wielkopolski