TVN24 | Poznań

Wyszła od córki, do domu miała 30 metrów. Zaginęła

TVN24 | Poznań

Autor:
aa/gp
Źródło:
TVN24
Poszukiwania 79-latki
Poszukiwania 79-latkiKPP Nowa Sól
wideo 2/3
KPP Nowa SólPoszukiwania 79-latki

Ponad 100 osób szuka zaginionej pani Stanisławy. 79-latka z Zakęcia (woj. lubuskie) wyszła z mieszkania swojej córki i ślad po niej zaginął. Od domu dzieliło ją tylko 30 metrów.

Kobietę po raz ostatni widziano 10 listopada. Około godziny 17.30 opuściła mieszkanie swojej córki w Zakęciu (woj. lubuskie) i miała pójść do swojego domu, który znajduje się 30 metrów dalej. Nie dotarła tam.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE>>>

Trwają poszukiwania

- Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli przy współpracy z policjantami z innych jednostek prowadzą wzmożone działania, wykorzystując specjalistyczne psy tropiące oraz quady. Sytuacja jest bardzo dynamiczna. Z uwagi na panujące niskie temperatury liczą się wszelkie informacje, mogące pomóc w odnalezieniu 79-latki - informuje podinspektor Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji.

Kobietę ostatni raz widziano 10 listopada Lubuska policja

Pani Stanisława ma 160 cm wzrostu, oczy koloru szarego, jest szczupłej budowy ciała, włosy krótkie koloru kasztanowego z siwymi odrostami. W chwili zaginięcia miała na sobie fioletowy sweter z beżowymi wstawkami, jasne beżowe spodnie, na nogach miała kapcie. Kobieta kuleje. 

Teren podzielony na sektory

W poszukiwaniach zaginionej kobiety bierze udział kilkudziesięciu policjantów z Nowej Soli, Międzyrzecza, Gorzowa Wlkp., a także Ochotnicza Straż Pożarna z Otynia i Państwowa Straż Pożarna z Nowej Soli. 

W działaniach biorą udział policjanci i strażacyLubuska policja

- Aby skuteczniej prowadzić działania, wytypowany rejon, w którym może znajdować się zaginiona kobieta, został podzielony na sektory, w których działają poszczególne grupy poszukiwawcze złożone ze strażaków, policjantów, leśników oraz samych mieszkańców. Wykorzystywany jest też dron - dodaje Maludy.

Osoby, które widziały kobietę lub posiadają informacje, mogące pomóc w jej odnalezieniu, proszone są o kontakt z policją pod numerem 112.

Autor:aa/gp

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Lubuska Policja

Pozostałe wiadomości