Wjechała w pieszego na pasach. "Padł jak rażony prądem"

Poznań

35-latek po uderzeniu leżał przez dłuższą chwilę nieruchomo na jezdniLubuska Policja
wideo 2/2

Przechodził przez przejście dla pieszych, potrąciła go kierująca fiatem. - Mężczyzna padł na ziemię jak rażony prądem - komentuje Marcin Maludy z lubuskiej policji.

Do potrącenia 35-latka doszło we wtorek tuż po godzinie 18 w Żaganiu (woj. lubuskie) na ulicy Kolejowej.

Mężczyzna przechodził przez przejście dla pieszych. Kiedy znajdował się na drugiej stronie jezdni, na przejście z impetem wjechała kierująca fiatem seicento. Mężczyzna zauważył w ostatniej chwili, że kierująca nie zatrzymała się przed zebrą. Próbował zrobić krok w tył, ale było za późno - samochód go uderzył.

"Nie zauważyła pieszego"

- Potrącony mężczyzna padł na ziemię jak rażony prądem - przyznaje Marcin Maludy z lubuskiej policji.

Sytuacja wyglądała na bardzo groźną. 35-latek po upadku na jezdnię przez chwilę się nie ruszał. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Okazało się, że potrącony nie doznał poważnych obrażeń.

- 67-letnia kierująca nie zachowała należytej ostrożności. Tłumaczenie, że nie zauważyła pieszego, nie można uznać za rozwiązujące sprawę - podkreśla Maludy.

Finał w sądzie

Pomimo że zdarzenie będzie rozpatrywane jako kolizja drogowa, sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

- Zdając sobie sprawę z zagrożenia, jakie niosło ze sobą, policjanci odstąpili od ukarania 67-latki mandatem karnym i skierowali wniosek o ukaranie do sądu. Policjanci zatrzymali także kobiecie prawo jazdy - podsumowuje Maludy.

Autor: FC\kwoj / Źródło: TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: Lubuska Policja