Najpierw w domu wybuchł gaz, potem budynek runął. Nie żyje jedna osoba

TVN24 | Poznań

Autor:
aa/ks
Źródło:
PAP/TVN24
W wybuchu gazu zginął starszy mężczyznaTVN24
wideo 2/5
TVN24W wybuchu gazu zginął starszy mężczyzna

Kilka zastępów straży pożarnej brało udział w akcji ratunkowej w Zagaju (woj. wielkopolskie), gdzie rano w jednym z domów doszło do wybuchu gazu. Budynek się zawalił. Według policji, zginęła jedna osoba. 

Około godz. 9 służby otrzymały wezwanie do Zagaju (woj. wielkopolskie). Ze zgłoszenia wynikało, że w jednym z domów jednorodzinnych doszło do wybuchu gazu. Na miejsce pojechało 8 zastępów straży pożarnej.

- Z naszych wstępnych ustaleń wynika, że doszło do rozszczelnienia butli gazowej, która zasilała kuchenkę gazową. W wyniku tego nastąpił wybuch i zawalenie budynku - powiedział TVN24 Arkadiusz Janaszkiewicz, dowódca akcji.

Siła eksplozji była bardzo duża TVN24

Ze zgliszczy ratownicy wyciągnęli jedną osobę - to starszy mężczyzna. - Poszkodowanego przekazano pogotowiu i zadysponowano śmigłowiec LPR. Niestety po około godzinie lekarz stwierdził zgon – powiedział dyżurny wielkopolskiej PSP. Dodał, że ofiara wybuchu mieszkała sama.

Na miejsce wezwano też specjalistyczną grupę poszukiwawczo-ratowniczą z Łodzi. - Przy pomocy specjalistycznego sprzętu sprawdzali, czy w gruzowisku znajdują się inni ludzie - dodaje Janaszkiewicz. W budynku nikogo więcej nie znaleziono.

Ustalają przyczyny i okoliczności wybuchu

Okoliczności i przyczyny wybuchu bada policja i prokuratura. - Prokurator oraz funkcjonariusze są na miejscu. Zbieramy ślady, przesłuchujemy świadków. W tej chwili mogę tylko powiedzieć, że w wybuchu zginął mężczyzna - poinformował aspirant sztabowy Mateusz Latuszewski, rzecznik policji w Turku.

Do wybuchu doszło w ZagajuGoogle Maps

Autor:aa/ks

Źródło: PAP/TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24