Poznań

Z narkotykami w hotelu. Wyskoczyli z czwartego piętra

Poznań

KWP PoznańPolicjanci znaleźli prawie 2 kg marihuany

Funkcjonariusze CBŚ razem z wielkopolską policją zatrzymali czterech mężczyzn, którzy posiadali przy sobie prawie 2 kg marihuany. Dwóch podejrzanych próbowało uciec wyskakując z czwartego piętra hotelu.

- Od pewnego czasu CBŚ zbierało informacje o mężczyznach wywodzących się z Chodzieży w Wielkopolsce, którzy w przeszłości byli zamieszani w sprawy narkotykowe. Kilka dni temu funkcjonariusze zdobyli wiadomość, że podejrzani mogą posiadać dużą ilość narkotyków. O wszystkim zawiadomili prokuraturę i przygotowali akcję, w którą włączono naszych policjantów - informuje Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

Nieudana ucieczka

W czwartek czwórka podejrzanych zameldowała się w jednym z hoteli w powiecie chodzieskim. Budynek został otoczony, a do akcji wkroczyła policyjna jednostka specjalna.

- W pokoju hotelowym zatrzymaliśmy dwóch podejrzanych. Dwaj inni próbowali ucieczki skacząc z okna na czwartym piętrze, na dach przybudówki. Jeden z nich ukrył się w pokoju hotelowym zajętym przez postronne osoby - opowiada Borowiak.

Wszyscy jednak zostali zatrzymani.

Dobrze znani policji

Mateusz R. (23 l.) z Chodzieży w przeszłości był notowany za sprawę narkotykową, siedział też rok w więzieniu za rozbój. Hubert H. (27 l.) z Szamocina to recydywista, który w więzieniu spędził już sześć lat za narkotyki, był też notowany za kradzież. Łukasz S. (24 l.) i Maciej P. (35 l.) z Chodzieży również byli notowani za przestępstwa kryminalne.

- W wynajętym przez podejrzanych pokoju hotelowym znaleźliśmy ponad 1,8 kg marihuany. Była tam też niewielka ilość amfetaminy rozsypanej na stole, przygotowanej do zażycia. Podczas przeszukania u jednego z zatrzymanych, funkcjonariusze znaleźli pistolet - wylicza Borowiak.

Oficerowie CBŚ są przekonani, że narkotyki miały trafić na lokalny rynek na terenie powiatu chodzieskiego.

Zatrzymanym przedstawiono zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Grozi im za to 10 lat więzienia. Na wniosek policji i prokuratury sąd aresztował wszystkich czterech podejrzanych.

Autor: FC / Źródło: TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: KWP Poznań

Pozostałe wiadomości