Obrażał Irańczyka w tramwaju. Idzie do więzienia. "Został przykładnie ukarany"

Poznań

TVN 24Irańczyk od 2012 roku mieszka w Poznaniu

Cztery miesiące bezwzględnego więzienia to wyrok dla Dawida K. za znieważenie Irańczyka w tramwaju. Nazwał go "zboczeńcem, który r***a kozy i dzieci". - Został przykładnie ukarany, jesteśmy zadowoleni. To sygnał dla społeczeństwa - mówił w sądzie obrońca Irańczyka.

Soroosh twierdzi, że to nie pierwszy raz, kiedy ktoś publicznie go wyzywał. Ale w październiku ubiegłego roku udało mu się to po raz pierwszy nagrać telefonem.

- Chciałem po prostu, żeby sprawa ujrzała światło dzienne. Nie zależało mi na tym, żeby szedł do więzienia, bo ma dziecko. Prawdopodobnie nie byłby też w stanie zapłacić grzywny - mówił po rozprawie Soroosh.

Oskarżony Dawid K. został ukarany czterema miesiącami bezwzględnego więzienia, karą w wysokości 2 tysięcy złotych dla poszkodowanego i 1,5 tysiąca złotych za jego obrońcę. K. ma jeszcze do odbycia jeszcze - za inne przestępstwo - rok kary w zakładzie karnym we Wronkach.

- Sprawca został przykładnie ukarany, jest to sygnał dla społeczeństwa, że nie można w tym kraju w jakikolwiek sposób rozróżniać ludzi pod kątem rasowym i etnicznym - mówi Paweł Nowakowski, obrońca Irańczyka.

Wtedy się nie przyznawał, dziś żałuje

Soroosh mieszka w Poznaniu mieszka od 2012 roku. Jest absolwentem UAM, obecnie badaczem, pracował między innymi dla Polskiej Akademii Nauk, gdzie zajmował się pracami dotyczącymi kodu DNA pierwszych Piastów.

Kiedy w październiku ubiegłego roku jechał tramwajem, usłyszał od Dawida K., że jest zboczeńcem, który "ru**a kozy i dzieci".

Dawid K. początkowo nie przyznawał się do winy, twierdził, że nie pamięta, co się wydarzyło. W piątek powiedział, że żałuje tego co zrobił i chce dobrowolnie poddać się karze.

Autor: ww/gp / Źródło: TVN 24

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24