Zderzenie dwóch busów i ciężarówki na A2. Jedna osoba nie żyje, dwie w szpitalu

Poznań

Samochody zderzyły się pod wiaduktemTVN 24
wideo 2/2

Na autostradzie A2 w kierunku Świecka zderzyły się trzy samochody: dwa busy i samochód ciężarowy. Jedna osoba zginęła na miejscu, dwie zostały przetransportowane do szpitala. Trasa jest zablokowana.

Wypadek miał miejsce około godziny 10.30 między węzłami Słupca i Września, na 224 kilometrze trasy przy miejscowości Graboszewo.

W zdarzeniu brały udział dwa busy renault i samochód ciężarowy tej samej marki, wszystkie jechały w kierunku Świecka.

- W wyniku zdarzenia jedna osoba zginęła - podaje Renata Rychlewska ze spółki Autostrada Eksploatacja.

Dodatkowo, dwie osoby zostały poszkodowane. - Uczestnik zdarzenia z lżejszymi obrażeniami został przetransportowany do szpitala karetką, po drugiego poszkodowanego przyleciał śmigłowiec LPR - przekazuje Marlena Kukawka z policji w Słupcy.

Trasa zablokowana

Z pierwszych ustaleń policji wynika, że jeden z samochodów dostawczych zatrzymał się po godzinie 10 na pasie awaryjnym. - Drugi nadjechał, prawdopodobnie żeby udzielić pomocy, na to wszystko najechała od tyłu ciężarówka - informuje Kukawka.

Oba pasy autostrady w kierunku na Świecko pozostają zablokowane.

- Szacowany czas utrudnień to pięć godzin - informowało o 11 biuro prasowe Autostrady Wielkopolskiej. Kierowcy mogą wybierać objazd przez Słupcę.

Wypadek po drugiej stronie barierki

Chwilę po godzinie 12 na trasie w kierunku Warszawy, na wysokości wypadku trzech renault, zderzyły się dwa samochody osobowe. - Ktoś prawdopodobnie się zapatrzył. W wyniku zdarzenia jedna osoba została poszkodowana - mówi dyżurny wielkopolskich strażaków.

Autostrada w kierunku Warszawy jest całkowicie przejezdna.

Autor: ww / Źródło: TVN 24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24