Poznań

Wykopki na "Ogródku"

Poznań

Warta Poznań | Roger GorączniakPrace mają potrwać do sierpnia

Dzień po zakończeniu sezonu I ligi, ruszyły prace na stadionie Warty Poznań. Obiekt dostosowany będzie do wymogów licencyjnych.

Obecnie trwa zrywanie murawy na obiekcie przy Drodze Dębińskiej. Zanim robotnicy położą nową, wcześniej zamontują nowy system nawadniający oraz system podgrzewania.

Prace trwają nie tylko na głównej płycie stadionu zwanego przez kibiców "Ogródkiem", ale także na dwóch boiskach treningowych, znajdujących się przy Giełdzie Kwiatowej. – Znajdowały się one w fatalnym stanie, teraz podobnie jak na murawie stadionu, pojawi się tu nowa murawa z systemem nawadniającym – tłumaczy Hubert Niedzielski, rzecznik prasowy Warty Poznań.

Powrót na Wildę

Prace rozpoczęły się już teraz, by trawa odpowiednio się zakorzeniła. Nowy sezon ruszy już na początku sierpnia, do tego czasu Warta musi przygotować obiekt zgodnie z zaleceniami licencyjnymi. – Prace nad murawą to najważniejsza sprawa. Poza tym musimy między innymi zadaszyć trybunę dla 500 osób oraz wykonać nowe oświetlenie – wyjaśnia Niedzielski.

„Zieloni” wracają na „Ogródek” po niemal dwóch latach gry na ul. Bułgarskiej. Władze klubu nie doszły do porozumienia z nowym operatorem Stadionu Miejskiego, Marcelin Management co do kosztów dzierżawy obiektu na mecz.

Autor: FC / Źródło: Warta Poznań

Źródło zdjęcia głównego: Warta Poznań | Roger Gorączniak

Pozostałe wiadomości