W komisariacie policji wybuchła bomba. Powołano grupę specjalną

Poznań


W komisariacie policji w Kłodawie (Wielkopolskie) eksplodowała gaśnica wypełniona ładunkiem wybuchowym i gwoździami. Sprawca umieścił ją w szybie wentylacyjnym, do którego dostał się prawdopodobnie spoza budynku komisariatu – przez kratkę wentylacyjną. Sprawę bada wydział zamiejscowy Prokuratury Krajowej w Poznaniu.

Naczelnik wydziału zamiejscowego Prokuratury Krajowej w Poznaniu prok. Piotr Baczyński powiedział w czwartek, że wydział przejął postępowanie ze względu na charakter zdarzenia. Podał, że w toku prowadzonych dotąd działań został zabezpieczony przedmiot, który mógł zawierać materiał wybuchowy. Znalezisko poddawane jest szczegółowym badaniom. Śledczy nie podają szerszych informacji o sprawie. Nie chcą też ujawnić, czy w komisariacie i jego otoczeniu jest zainstalowany monitoring.

Gaśnica wypełniona gwoździami?

Sprawa badana jest pod kątem możliwości popełnienia przestępstwa sprowadzenia zdarzenia zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, mającego postać eksplozji materiałów wybuchowych. Za taki czyn grozi kara do 10 lat więzienia.

"Gazeta Wyborcza" podała w czwartek, że w komisariacie eksplodowała gaśnica wypełniona ładunkiem wybuchowym i gwoździami. Gaśnicę sprawca umieścił w szybie wentylacyjnym, do którego dostał się prawdopodobnie poza budynkiem komisariatu – przez kratkę wentylacyjną. Prok. Baczyński nie chciał komentować tych doniesień. Zdarzenie miało miejsce w środę po godz. 21.00 w pomieszczeniu recepcyjnym. Rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak podał w czwartek, że w wyniku eksplozji pomieszczenie zostało poważnie zniszczone.

- Na szczęście nikomu nic się nie stało. Policjanci byli w innych pomieszczeniach, wewnątrz nie było żadnych osób postronnych – powiedział.

Andrzej Borowiak o wybuchu (16.02.2017 r.):

Policja bada jak doszło do wybuchu na komisariacieTVN24 Poznań

Powołano grupę specjalną

Szef wielkopolskiej policji powołał specjalną grupę do wyjaśnienia zdarzenia. Weryfikowane są m.in. sprawy, którymi zajmował się komisariat w Kłodawie, oraz osoby, które zatrzymywali policjanci z tego komisariatu.

Autor: FC/gp / Źródło: PAP