Wszyscy jesteśmy Ambasadorami

Poznań

Biuro Euro 2012Akt nadania tytułu ambasadora dla Poznaniaków wisi na ścianie Arsenału

Tydzień przed rozpoczęciem turnieju poznaliśmy ostatnich ambasadorów Euro2012. Nominacje dla Wojciecha Fibaka i symboliczny tytuł dla wszystkich mieszkańców miasta, ogłosił w piątek prezydent Ryszard Grobelny.

Znany sportowiec i kolekcjoner sztuki dołączył do drużyny ambasadorów jako jedenasty, dopełniając skład po rezygnacji Macieja Kuraka. Ponad tydzień temu, artysta w liście otwartym do prezydenta miasta pisał o braku zainteresowania Ratusza projektem "Galeria Euro 2012", którego był koordynatorem i narzekał na kiepska współpracę.

Nominację w imieniu Wojciecha Fibaka odebrał inny ambasador mistrzostw, piłkarz Bartosz Bosacki. Były tenisista nie mógł przyjechać, bo jest na turnieju Rolanda Garrosa w Paryżu.

Zbiorowa nominacja

Dwunastym, ostatnim ambasadorem zostali wszyscy mieszkańcy miasta. Symboliczny akt nominacji dla Poznaniaków zawisł w piątek na ścianie Arsenału pod zegarem odliczającym czas do rozpoczęcia turnieju, na Starym Rynku. Prezydent dziękował poznaniakom za cierpliwości w trakcie kilkuletnich przygotowań miasta do turnieju.

Dbają o dobrą prasę dla miasta

Projekt Druzyny Ambasadorów Poznania na UEFA EURO 2012 rozpoczął się w grudniu 2009 roku, 900 dni przez rozpoczęciem turnieju. Ambasadorowie to znani i lubiani związani z Poznaniem, którzy poprzez akcje społeczne promują turniej i integrują mieszkańców miasta wokół Mistrzostw. W poznańskiej drużynie oprócz świeżo nominowanych mieszkańców i Wojciecha Fibaka, znaleźli się również: aktorka Kasia Bujakiewicz, piłkarz Lecha Poznań Bartosz Bosacki, dziennikarz regionalny Łukasz Łączny, Ojciec Jan Góra, dziennikarka TVN24 Katarzyna Werner, reżyser Andrzej Maleszka, raper Mezo, biznesman Jan Kulczyk i była premier Polski - Hanna Suchocka.

Autor: AB / Źródło: Biuro Euro 2012

Źródło zdjęcia głównego: Biuro Euro 2012