Wszedł za ciężarówkę, po chwili buchnął ogień. Na parkingu spłonęło 18 aut

Poznań

Kamera monitoringu nagrała moment podpaleniaTVN 24
wideo 2/4

Kamera monitoringu zarejestrowała wybuch pożaru na parkingu pomocy drogowej w Gorzowie Wielkopolskim. Ogień rozprzestrzenił się bardzo szybko i objął aż 18 pojazdów. - To było podpalenie - nie mają wątpliwości gorzowscy policjanci.

Do pożaru doszło w nocy ze środy na czwartek na parkingu pomocy drogowej, obok warsztatu samochodowego. Pierwsze informacje o zdarzeniu otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Z ogniem walczyło 7 zastępów straży pożarnej.

Nadpalonych zostało 18 pojazdów: 17 aut osobowych i ciężarówka. - Pożar ugaszono chwilę po godzinie 5, nikt nie ucierpiał w zdarzeniu - mówił Bartłomiej Mądry, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim.

Na miejscu obok strażaków pracowali policjanci. Bardzo szybko ustalili oni przyczynę pożaru.

Wszystko zostało nagrane

- Ze wstępnych ustaleń mogę potwierdzić, że doszło do podpalenia - mówi Maciej Kimet z lubuskiej policji.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi już Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Moment prawdopodobnego podłożenia ognia nagrała kamera monitoringu. Na nagraniu z godziny 2:34 widać osobę, która przechodzi z tyłu ciężarówki i staje za nią. Po kilku sekundach wybucha pożar.

- Monitoring jest zabezpieczony - wyjaśnia Kimet. - Chcemy jak najszybciej dotrzeć do osoby lub osób odpowiedzialnych za to zdarzenie - dodaje.

Pożar ugaszono chwilę po godzinie 5.

Autor: FC/gp / Źródło: TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: monitoring pomocy drogowej