Mali piekarze szykują pierniki dla WOŚP. "Chcemy pomóc chorym dzieciom"

[object Object]
"Dzieci wiedzą, dlaczego to robią" tvn24
wideo 2/35

"Pomaganie jest dziecinnie proste" - dzieciaki z Poznania wiedzą o tym najlepiej. W niedzielę pojawiły się w jednej z tamtejszych piekarni. - Pieczemy pierniki dla wielkiej orkiestry świątecznej pomocy. Chcemy pomóc chorym - mówią mali piekarze. Słodkości będzie można wylicytować podczas wielkiego finału WOŚP.

Sami są jeszcze mali, ale mają wielkie serca, które biją dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W piekarni na poznańskiej Ławicy pojawiła się grupa dzieciaków, która chciała pomóc przy wypiekaniu orkiestrowych pierników.

- Najpierw wałkujemy ciasto, a potem wykrawamy różne kształty. Później będziemy je ozdabiać - opowiadają Alicja i Olga, uczestniczki akcji.

- Pieczemy pierniki, bo chcemy pomóc chorym dzieciom - dodaje Bartek.

Mali piekarze są już zaprawieni w bojach, bo orkiestrowe pierniki wypiekają już po raz drugi.

- Dzieci zawsze chętnie się angażują w takie zadania i wiedzą po co to robią. Dziś powstało około 500 pierników - mówi Agnieszka Briańska, właścicielka piekarnia "Ławica".

Zabierz słodkości do domu

Dziś wypiekanie, za tydzień ozdabianie. - Podczas wielkiego finału będą warsztaty z ozdabiania pierników. Te potem trafią na licytację w jednej z poznańskich galerii handlowych. Pieniążki powędrują do skarbonek, a darczyńca wróci do domu z czymś słodkim - zachęca Wojciech Załustowicz ze sztabu Ławica.

ZOBACZ AUKCJĘ ROLLS-ROYCE'A BRACI COLLINS

ZOBACZ INNE AUKCJE

Coraz bliżej miliarda

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to organizacja pozarządowa w Polsce, ciesząca się największym zaufaniem społecznym. Powstała w 1993 roku - od tego czasu co roku, na początku stycznia, organizuje wielką zbiórkę pieniędzy. Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze przede wszystkim szpitalom dziecięcym w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W ciągu 26 Finałów WOŚP fundacja zebrała i przeznaczyła na wsparcie polskiej medycyny kwotę ponad 951 mln złotych.

27.Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia. Orkiestra zagra pod hasłem "Pomaganie jest dziecinnie proste. Gramy dla dzieci małych i bez focha". Jego celem będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: aa/r / Źródło: TVN24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Poznań

Pozostałe wiadomości