Wjechał autem w tłum. Sąd nie zgodził się na dobrowolne poddanie karze

TVN24

TVN 24Kierowca oskarżony o spowodowanie wypadku na Gran Turismo

Sąd Rejonowy w Poznaniu nie wyraził zgody na dobrowolne poddanie się karze przez Norwega, wjechał w widzów podczas pokazów Gran Turismo w czerwcu zeszłego roku. W sprawie przeprowadzony będzie pełny proces.

42-letni Morten N. złożył wniosek o wymierzenie kary jednego roku i czterech miesięcy więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Chciał zapłacić także grzywnę i nawiązkę na rzecz poszkodowanych.

Na to rozwiązanie nie przystali jednak ranni w wypadku, którzy domagali się wyższej kary. Sprawa została skierowana do ponownego rozpatrzenia przez sąd. To oznacza, że przeprowadzony zostanie pełen proces.

Wjechał autem w tłum

Do wypadku doszło w czerwcu zeszłego roku. Samochód sportowy, za którego kierownicą siedział Morten N., wjechał w tłum widzów. Rannych zostało 20 osób.

Przestępstwo zarzucane Norwegowi zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawca wypadku początkowo nie przyznawał się i skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień. Podczas kolejnego przesłuchania przyznał się, wyjaśniając, że w dniu zdarzenia stracił panowanie nad pojazdem i podejmował błędne manewry.

Do wypadku doszło na ul. Hlonda:

Wjechał w tłum na Gran Turismo, jest akt oskarżenia
tvn24

Autor: fc/roody / Źródło: TVN 24 Poznań