Pięć osób, w tym żołnierz, z zarzutami za handel narkotykami

Poznań

Sprawą zajmuje się wydział do spraw wojskowych Prokuratury Okręgowej w PoznaniuGoogle Earth
wideo 2/7

Nawet do 12 lat więzienia grozi pięciu osobom podejrzanym o obrót znacznymi ilościami narkotyków. Wszyscy usłyszeli już zarzuty i przebywają w areszcie. Wśród zatrzymanych jest żołnierz.

Pięć osób, w tym zawodowy żołnierz, podejrzanych jest o obrót znacznymi ilościami narkotyków. Postępowanie w tej sprawie prowadzi wydział do spraw wojskowych Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Śledztwo dotyczy wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Chodzi m.in. o marihuanę i amfetaminę.

Prokuratura wzięła pod lupę okres od czerwca 2018 r. do marca 2019 r.

Postępowanie wszczęto na podstawie materiałów zgromadzonych przez Oddział Żandarmerii Wojskowej w Szczecinie. Jak poinformował ppłk Rafał Fiertek, zastępca prokuratora okręgowego ds. wojskowych Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, podczas czynności prowadzonych przez Żandarmerię Wojskową na terenie Stargardu i okolic zatrzymano ponad 3 kg amfetaminy, ponad 1 kg marihuany oraz inne narkotyki.

Usłyszeli zarzuty

Prokurator zdecydował o postawieniu zarzutów pięciu osobom. Wśród nich jest zawodowy żołnierz w stopniu starszego szeregowego. Podejrzanym zarzucono popełnienie przestępstw wprowadzenia do obrotu znacznych ilości środków odurzających i psychotropowych. Grozi za to kara pozbawienia wolności od lat 2 do lat 12.

Drugi zarzut dotyczy posiadania znacznych ilości środków odurzających i psychotropowych - jest to zagrożone karą pozbawienia wolności od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratury poznański sąd rejonowy zastosował wobec wszystkich podejrzanych tymczasowy areszt. Śledczy nie ujawniają szczegółów sprawy.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: aa/gp / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock