TVN24 | Poznań

Dziekanowice: pijana kobieta wjechała w budynek, uszkodziła skrzynkę gazową i uciekła

TVN24 | Poznań

Autor:
FC//rzw
Źródło:
TVN 24 Poznań
Dziekanowice: pijana kobieta wjechała w budynek, uszkodziła skrzynkę gazową i uciekłaTVN 24
wideo 2/6
TVN 24Dziekanowice: pijana kobieta wjechała w budynek, uszkodziła skrzynkę gazową i uciekła

2,5 promila alkoholu w organizmie miała 35-latka, która w Dziekanowicach (województwo wielkopolskie) wjechała w budynek. Kobieta nie zapanowała nad samochodem, staranowała bramę, uszkodziła betonowy murek i uderzyła w skrzynkę gazową na ścianie domu. W wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał - przekazała Anna Osińska z gnieźnieńskiej policji.

Do zdarzenia doszło w środę o godzinie 21.00 w Dziekanowicach w województwie wielkopolskim. - Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, kierująca samochodem marki Kia Carnival, jadąc z Siemianowa w kierunku Dziekanowic, na skrzyżowaniu podczas skrętu w prawo straciła panowanie nad pojazdem - opowiada Anna Osińska z gnieźnieńskiej policji.

Kierująca, zamiast skręcić, wjechała w bramę posesji, którą wyłamała. Obłupała betonowy murek, a następnie uderzyła w skrzynkę gazową, uszkadzając przy tym elewację domu. Po zdarzeniu uciekła z miejsca zdarzenia. - Została zatrzymana niedługo potem przez policjantów referatu patrolowo–interwencyjnego z Gniezna. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał - informuje Osińska.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Poniesie konsekwencje

Szybko okazało się, co mogło być powodem ucieczki kobiety z miejsca zdarzenia. - W jej organizmie, jak wykazało przeprowadzone badanie, było 2,5 promila alkoholu - wyjaśnia Osińska.

35-latka została przewieziona do szpitala na badania. Auto, którym podróżowała, zostało zabezpieczone przez policję. Kobieta za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi jej do dwóch lat więzienia i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Autor:FC//rzw

Źródło: TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: KPP Gniezno

Pozostałe wiadomości