Ślady na śniegu doprowadziły policję do zaginionej kobiety

TVN24 | Poznań

Autor:
ww
Źródło:
TVN24
Policjanci szukali 41-letniej mieszkanki gminy Brzeziny (Wielkopolska)Google Earth
wideo 2/5
Google EarthPolicjanci szukali 41-letniej mieszkanki gminy Brzeziny (Wielkopolska)

41-latki z Brzezin (Wielkopolska) szukała rodzina, policjanci, strażacy i wolontariusze. Akcja trwała prawie pięć godzin. W pewnym momencie policjanci zauważyli, że na śniegu widać ślady butów.

Rodzina zgłosiła zaginięcie kobiety w czwartek wieczorem. Kilka godzin wcześniej w okolicy zaczął padać pierwszy śnieg tej jesieni.

- W przypadku zaginięć osób liczy się dobre rozpoznanie rejonu, ale czynnik kluczowy to czas. Po przyjęciu zgłoszenia policjanci natychmiast przystąpili do działania - relacjonuje Anna Jaworska-Wojnicz z kaliskiej policji.

OGLĄDAJ TVN24 w INTERNECIE>>>

Ślady butów

Zaczęli od przeczesywania terenu, gdzie krewni widzieli 41-latkę po raz ostatni. Do akcji dołączyli też strażacy, mieszkańcy gminy. - Nawet policjanci, którzy mieli dzień wolny, w ramach alarmu stawili się na służbie. Do każdego patrolu z terenu powiatu kaliskiego trafił rysopis kobiety - mówi rzeczniczka. Akcja się dłużyła. Kiedy wszyscy mieli za sobą już ponad cztery i pół godziny poszukiwań, nastąpił przełom.

- Funkcjonariusze z komisariatu policji w Opatówku na śniegu zauważyli ślady, które prowadziły do pustostanu - opisuje Jaworska-Wojnicz. I to właśnie tam odnaleźli zaginioną. - 41-latka była wyziębiona i zdenerwowana. Natychmiast oddano ją pod opiekę lekarzom - kończy rzeczniczka.

Następnego dnia pokrywa śnieżna stopniała - termometry w powiecie wskazywały już temperaturę dodatnią.

Autor:ww

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: pixabay.com