Więcej samby w Wielkopolsce

Poznań

Urząd Marszałkowski w PoznaniuWielkopolska nawiązała współpracę z Sao Paulo

Sao Paulo jest drugim po Paranie regionem Brazylii, z którym Wielkopolska podejmuje współpracę. Umowa została podpisana przez oba samorządy w piątek w Poznaniu.

Umowę podpisali marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak oraz sekretarz miasta Sao Paulo ds. stosunków międzynarodowych Alfredo Cotait Neto.

- Będziemy współpracować w sferze kultury, sportu czy edukacji, ale najważniejsza jest gospodarka. Jestem przekonany, że odniesiemy sukces - powiedział podczas uroczystości Alfredo Cotait Neto.

Sao Paulo jest 16. regionem partnerskim Wielkopolski.

Nieformalnie od trzech lat Od 2009 roku w ramach niesformalizowanej współpracy odbyło się siedem misji gospodarczych, podczas których przedsiębiorcy z Wielkopolski mieli okazję nawiązać współpracę ze swoimi brazylijskimi odpowiednikami oraz z przedstawicielami Izby Przemysłowo-Handlowej Sao Paulo. Przygotowywana jest też umowa o współpracy Politechniki Poznańskiej i Uniwersytetu Przyrodniczego z brazylijsklmi uczelniami.

O Euro z policją Alfredo Cotait Neto odwiedził także Komendę Wojewódzką Policji. Spotkanie dotyczyło wymiany doświadczeń w zakresie organizacji wielkich wydarzeń sportowych. W trakcie spotkania gość zobaczył centrum dowodzenia w Komendzie Miejskiej Policji w Poznaniu oraz Sztab Komendy Wojewódzkiej. Zapoznał się także z przebiegiem działań zabezpieczających EURO 2012. Chwalił doskonała organizację służb i wykorzystanie sił i środków oraz nowoczesnych technik monitoringu, łączności i wspomagania dowodzenia.

Początki współpracy Województwa Wielkopolskiego z Brazylią sięgają 2007 roku. Pierwszym partnerem został Stan Parana. Porozumienie o współpracy podpisano 11 października 2010 roku.

Autor: FC / Źródło: PAP / KWP Poznań / UM Poznań

Źródło zdjęcia głównego: Urząd Marszałkowski w Poznaniu