Werbowała kobiety i zmuszała je do prostytucji

TVN24

tvn24Kobietę zatrzymali funkcjonariusze CBŚP

Werbowała kobiety i zastraszając zmuszała do prostytucji. 27-latka kobieta usłyszała już zarzut sutenerstwa i trafiła do aresztu na 3 miesiące. Grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze CBŚP w Gorzowie Wielkopolskim ustalili, że w Słubicach i województwie lubuskim dochodzi do werbowania kobiet, które zmuszane są do prostytucji. - Za tym procederem stała 27-letnia kobieta, która załatwiała klientów, odbierała od kobiet pieniądze i organizowała dojazdy do hoteli. Sprawowała też pełną kontrolę nad zachowaniem i pracą osób świadczących te usługi - wymienia Agnieszka Hamelusz z CBŚP.

Funkcjonariusze ustalili też, że wobec kobiet zwerbowanych do uprawiania prostytucji stosowała przemoc fizyczną i psychiczną, tym samym je zastraszając i podporządkowując je sobie.

Działała razem z Niemcami

- Zgromadzony materiał dowodowy w sprawie daje uzasadnione podejrzenie, że zatrzymana kobieta działała wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami, w tym z obywatelami Niemiec - podaje Hamelusz.

Kobieta została zatrzymana przez policjantów w miejscu pracy. Była kompletnie zaskoczona i nie stawiała oporu. W Prokuraturze Rejonowej w Słubicach usłyszała zarzut sutenerstwa. Sąd w Słubicach zdecydował o jej tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

Sprawa jest rozwojowa. Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa w Słubicach.

Autor: FC/gp / Źródło: TVN 24 Poznań