Poznań

Warta - Pogoń: remis w stylu retro

Poznań

Pierwszy taki mecz od 90 lat
tvn24Piłkarze walczą na boisku o piłkę

Towarzyskie spotkanie Warty Poznań z Pogonią Lwów zakończyło się dwubramkowym remisem. Spotkanie między tymi drużynami miało przywołać wspomnienie okresu międzywojnia, gdy oba zespoły były potęgami futbolu.

Mecz zorganizowano z okazji 100 lecia poznańskiego klubu. Nieprzypadkowo jako przeciwnika wybrano Pogonię Lwów. Obie drużyny w czasach II Rzeczpospolitej budziły podziw i szacunek wśród znawców piłki nożnej.

Wspomnień czar

Mecz zakończył się wynikiem 2:2. Gole dla zielonych z Poznania zdobyli Ngamayam w 5. i Laskowski w 20. minucie spotkania. Dla lwowskiego klubu bramki strzelali Bojko w 16. minucie i Bogdanow w 60.

Z okazji meczu piłkarze Warty zagrali w strojach nawiązujących do klimatu lat 20. XX wieku. Dodatkowo oprawę dla meczu stanowiły komentarze spikerów mówiący w gwarach poznańskiej i lwowskiej.

Byli wielcy

Goście byli mistrzem Polski w latach 1922, 1923, 1925 i 1926. Warta wywalczyła złote medale w 1929 roku oraz krótko po II wojnie światowej, w 1947 roku.

Reaktywowany w 2009 roku we Lwowie polski klub Pogoń uczestniczy w rozgrywkach pierwszej ligi obwodowej, odpowiedniku polskiej IV ligi. Opiera się na młodych zawodnikach, głównie studentach miejscowej AWF. Średnia wieku zespołu - 20 lat.

Autor: ab/roody / Źródło: TVN24 Poznań/PAP

Pozostałe wiadomości