Poznań

Pies przywiązany stalową linką. "Znajdziemy tego, kto to zrobił. Choćby nie wiem co!"

Poznań

[object Object]
Policja szuka osoby, która tak skrzywdziła psa KPP Wągrowiec
wideo 2/7

Spacerował po lesie z psem, znalazł uwięzioną suczkę. Stalowe linki, w które była zaplątana, to nie wnyki. To celowe działanie kogoś, kto chciał, by zwierzę nie mogło się uwolnić. Sprawcy szuka policja z Wągrowca. Za znęcanie się nad zwierzętami grozi do dwóch lat więzienia.

Policjanci z Wągrowca szukają osoby, która w lesie w pobliżu wsi Podlesie Wysokie (woj. wielkopolskie) przywiązała stalową linką psa do drzewa.

- Zwierzę zostało uratowane przypadkiem. Odnalazł je mężczyzna, który przechodził tamtędy ze swoim psem. Powiadomił o sprawie służby, a potem wskazał patrolowi policji dokładną lokalizację psa - mówi sierż. sztab. Dominik Zieliński z wągrowieckiej policji.

Lekarz stwierdził, że uratowane zwierzę to suczka rasy mieszanej, która z wyglądu może przypominać owczarka niemieckiego. Oceniono również, że dwa miesiące temu mogła się oszczenić.

Wycieńczona, odwodniona i wychudzona suczka znalazła na razie schronienie w Fundacji dla Zwierząt #Bahati w Skórzewie. Ona powoli dochodzi do zdrowia, a policjanci starają się ustalić jak najwięcej szczegółów, które pomogłyby ustalić jej właściciela.

- Nie wiadomo, skąd pochodzi ten pies. Niewykluczone, że przywiózł go tutaj mieszkaniec innego powiatu. Funkcjonariusze rozpytywali już mieszkańców. Konsultowaliśmy się też z weterynarzem, który przeprowadza szczepienia psów. Twierdzi, że z tym psem nikt się do niego nigdy nie zgłosił - mówi Zieliński.

Policjanci są zdeterminowani i apelują o to, by osoby, które wiedzą, kim jest właściciel uratowanej suczki, poinformowali o tym.

Za znęcanie się nad zwierzętami grozi do 2 lat więzienia.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: aa/gp / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: KPP Wągrowiec/Google Maps/ Twitter

Pozostałe wiadomości