Poznań

"W górę, w górę!" Cały rynek puszczał bańki

Poznań

Festiwal Baniek Mydlanych w Poznaniu
W samo południe rozpoczęło się wielkie "puszczanie baniek"

Cały rynek wypełniony ludźmi. Przyszli zarówno dzieci, jak i starsi. Wypuścili w niebo mnóstwo kolorowych baniek mydlanych.

Kiedy na zegarze wybiła godzina 12.00, a na poznańskim ratuszu pojawiły się koziołki, kolorowe bańki mydlane poleciały się w niebo.

Powrót do dzieciństwa

- Cieszymy się bardzo z tak dużej frekwencji, w ubiegłym roku na rynek przyszło ok. 7 tys. osób, dzisiaj jest podobnie. Każdy jest uśmiechnięty, może się zrelaksować i powrócić do lat dzieciństwa, bo właśnie z nimi kojarzą nam się bańki mydlane – opowiadała Bianka Starzyńska, główna koordynatorka projektu.

Rzeczywiście, na rynku sporo było młodzieży i dorosłych.

Każdy, kto zapomniał swojego sprzętu do dmuchania baniek, mógł go kupić na miejscu.

Pobić rekord

– Akcja jest ewenementem nie tylko na skalę Poznania, ale być może i całej Polski. Dlatego dzisiaj chcemy pobić nieoficjalny rekord kraju w ilości baniek mydlanych puszczonych w jednym momencie. W tym roku rozbudowaliśmy festiwal, są koncerty, zabawy i konkursy dla dzieci – relacjonuje Damian Dubina, przewodniczący Studenckiej Rady Poznania.

- To świetna zabawa! - mówi pani Paulina, która uczestniczyła w akcji. I wspomina: - Kiedyś nie było takich sprzętów jak dzisiaj. Pamiętam, miałam kubeczek i słomkę, tak puszczało się bańki.

- Oby takich imprez było w Poznaniu więcej - dodaje.

Festiwal Baniek

Festiwal Baniek Mydlanych w Poznaniu, organizowany przez studentów, powoli staje się tradycją. Organizatorzy zapowiadają kolejne edycje. Pierwsza odbyła się w ubiegłym roku.

Autor: aw/mz / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: tvn24.pl | Filip Czekała

Pozostałe wiadomości