Jednej nocy w gospodarstwie padło 15 z 17 koni

TVN24 | Poznań

Autor:
FC/gp
Źródło:
PAP, TVN 24 Poznań
Tury: 15 koni padło w gospodarstwie w ciągu jednej nocyOchotnicza Straż Pożarna w Trzęśniewie
wideo 2/6
Ochotnicza Straż Pożarna w TrzęśniewieTury: 15 koni padło w gospodarstwie w ciągu jednej nocy

W tajemniczych okolicznościach w ciągu nocy padło piętnaście koni w jednym z gospodarstw w Turach (woj. wielkopolskie). Sprawę badają policja i służby weterynaryjne.

Zgłoszenie o martwych koniach służby odebrały w nocy z wtorku na środę. "Po dojeździe zabezpieczono miejsce zdarzenia i przeprowadzono rozpoznanie, w wyniku którego ustalono, że na pastwisku leży 15 dorosłych koni. Większa część z nich była martwa, a pozostałe były w stanie agonalnym. Na miejscu jeszcze przed przybyciem straży swoje działania prowadziła już służba weterynarii" - informują strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzęśniewie.

Na miejsce skierowano dwa zastępy straży pożarnej. Strażacy pomagali przy pracy lekarzowi oraz przetransportowywaniu koni w miejsca zacienione.

Padło 15 koniOchotnicza Straż Pożarna w Trzęśniewie

Niestety, koni nie udało uratować. - W gospodarstwie padło piętnaście z siedemnastu koni - mówi asp. Daniel Boła, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kole.

Wszczęto śledztwo

Na razie nie wiadomo, co było przyczyną śmierci zwierząt. Śledztwo w sprawie prowadzi policja pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kole.

- Zaplanowana jest sekcja jednego z padłych koni oraz badania toksykologiczne, które potwierdzą, albo wykluczą obecność w organizmie zwierząt substancji toksycznych, które mogły wywołać zatrucie – powiedział Boła.

Autor:FC/gp

Źródło: PAP, TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: Ochotnicza Straż Pożarna w Trzęśniewie