TVN24 | Poznań

"Trzej muszkieterowie" gotowi do życia na wolności

TVN24 | Poznań

Autor:
aa/gp
Źródło:
TVN24
Puszczyki z poznańskiego zoo pojechały do AustriiTVN24
wideo 2/5
TVN24Puszczyki z poznańskiego zoo pojechały do Austrii

"Trzej muszkieterowie" - tak o młodych puszczykach uralskich mówili pracownicy zoo w Poznaniu. Ptaki opuściły stolicę Wielkopolski i zostały przetransportowane do Austrii, gdzie po krótkiej adaptacji zaczną życie na wolności.

Trzy młode puszczyki uralskie opuściły poznańskie zoo i pojechały do Austrii. - Mamy w ogrodzie parę reprodukcyjną, która doczekała się potomstwa. Na świat przyszły trzy młode puszczyki. Półtora tygodnia temu w specjalnym transporcie pojechały do Austriackiego Centrum Ornitologicznego przy Uniwersytecie Weterynaryjnym w Wiedniu - poinformowała Małgorzata Chodyła, rzeczniczka Ogrodu Zoologicznego w Poznaniu.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO>>>

Puszczyki wrócą na wolność TVN24

Po, co to całe zamieszanie? Od ośmiu lat poznańskie zoo bierze udział w programie reintrodukcji puszczyka uralskiego. Program jest realizowany właśnie przez wspomnianą już austriacką placówkę. - Młode puszczyki zostaną wypuszczone na wolność, ale zanim to nastąpi muszą się zaadaptować do nowych warunków - mówi rzeczniczka.

Obecnie ptaki znajdują się w specjalnej wolierze adaptacyjnejZoo w Poznaniu

Na razie ptaki znajdują się w specjalnej wolierze monitorowanej przez badaczy. Można powiedzieć, że przechodzą w niej kurs dorosłego życia. - Uczą się przede wszystkim polować. Gdy ich opiekunowie stwierdzą, że puszczyki dobrze już sobie radzą i są w stanie samodzielnie przetrwać, wówczas zostaną zaobrączkowane, oznaczone mikroczipem i wypuszczone na wolność - tłumaczy Chodyła.

W ubiegłym roku w ramach tego samego projektu poznańskie zoo przekazało dwa młode puszczyki.

Autor:aa/gp

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24