TVN24 | Poznań

Najwyższy możliwy mandat i punkty karne "na pamiątkę" po niebezpiecznej przejażdżce

TVN24 | Poznań

Autor:
aa/gp
Źródło:
TVN24
Gnał drogą krajową nr 22 z prędkością ponad 17o kilometrów na godzinęKPP Złotów
wideo 2/4
KPP Złotów Gnał drogą krajową nr 22 z prędkością ponad 17o kilometrów na godzinę

Tysiąc złotych mandatu i 16 punktów karnych - tyle 44-latka z powiatu człuchowskiego kosztowała nieodpowiedzialna jazda. Mężczyznę, który pędził z prędkością ponad 170 kilometrów na godzinę zatrzymali policjanci ze Złotowa w nieoznakowanym radiowozie.

Policjanci ze Złotowa (woj. wielkopolskie) zatrzymali kierowcę bmw, który pędził drogą krajową numer 22. Do zdarzenia doszło w miniony czwartek w miejscowości Trzebieszki. Z policyjnych pomiarów wynika, że mężczyzna jechał z prędkością 171 kilometrów na godzinę. W tym miejscu dozwolona prędkość to 90 kilometrów na godzinę.  

OGLĄDAJ TVN 24 NA ŻYWO W TVN24 GO>>>

- Kierowcą okazał się44-letni mieszkaniec powiatu człuchowskiego. Mężczyzna podczas swoich "manewrów" stwarzał zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym - relacjonuje podkomisarz Marcin Forecki, rzecznik złotowskiej policji.

Punkty i najwyższy mandat

W tej sytuacji policjanci nie mieli żadnych wątpliwości. Ukarali mężczyznę najwyższym mandatem, jaki przewiduje taryfikator. - 44-latek "na pamiątkę" swojej nieodpowiedzialnej jazdy otrzymał 16 punktów karnych i 1000 złotych grzywny – mówi Forecki. Funkcjonariusze apelują o rozwagę za kierownicą. - Nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną groźnych wypadków drogowych. Niestety, wiele z nich kończy się śmiercią ich uczestników – dodaje rzecznik.

Autor:aa/gp

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: KPP Złotów