Poznań

Towarowy wjechał w osobowy

Poznań

PAP | Tomasz WojtasikW Ostrowie Wielkopolskim zderzyły się dwa pociągi

Kolejarze ustalają przyczyny porannego wypadku na stacji kolejowej w Ostrowie Wielkopolskim. Na jednym z peronów zderzyły się dwa pociągi - towarowy i osobowy. Cztery osoby zostały poszkodowane. Ruch odbywa się bez przeszkód.

Do wypadku doszło o godzinie 4.35. Jak informuje Straż Ochrony Kolei, pociąg towarowy relacji Iłowo-Imbramowice przejechał semafor wjazdowy, który wskazywał sygnał stój (światło czerwone), po czym wjechał w tył stojącego pociągu osobowego relacji Ostrów Wlkp.-Wrocław Główny. W wypadku zostały poszkodowane cztery osoby: dwóch maszynistów z pociągu osobowego i dwóch z towarowego. Wszystkich przewieziono do szpitala, choć dwie osoby tylko na obserwację.

Jak poinformował rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe Mirosław Siemieniec, na miejscu działa komisja, która ma ocenić sytuację i doprowadzić do tego, by uszkodzony tabor został szybko usunięty. Choć odjazd pociągu osobowego planowany był na 4.49, w pojeździe nie było podróżnych. Nie ma żadnych utrudnień w ruchu pociągów odjeżdżających ze stacji w Ostrowie Wlkp. i przejeżdżających przez tę stację.

Autor: nsz/mtom / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: PAP | Tomasz Wojtasik

Pozostałe wiadomości