Poznań

Tęczowe bańki w niebo, nad rynkiem

Poznań

facebook.com/MydlanyPoznan | fot. Paweł KasprzakUdział w tegorocznej akcji na portalu facebook zadeklarowało ponad 4 tys

26 maja Studencka Rada Miasta Poznania zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w akcji puszczania baniek mydlanych. Pierwsza edycja odbyła się w maju ubiegłego roku i cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

- Na Starym Rynku zbieramy się już o godzinie 11.00. Kiedy wybije 12.00, zaczynamy puszczać bańki mydlane prosto do nieba – mówi Bianka Starzyńska, główna koordynatorka projektu. – To taki symboliczny powrót do czasów dzieciństwa. Ma wprowadzić uśmiech na twarzy poznaniaków. Oprócz tego przygotowaliśmy dodatkowe atrakcje w postaci konkursów dla dzieci – dodaje.

W ubiegłym roku akcja odbyła się po raz pierwszy i spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem. Zgromadziły się tłumy, a Stary rynek wypełnił się tysiącami kolorowych baniek.

Powstał filmik dokumentujący to niecodzienne wydarzenie:

– W tym roku na portalu społecznościowym Facebook udział w wydarzeniu zadeklarowało ponad 4 tys. osób. To znacznie więcej niż rok temu – mówi Starzyńska. Ile z nich przyjdzie, okaże się w sobotę.

Autor: Aleksandra Wiese/mz / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: facebook.com/MydlanyPoznan | fot. Paweł Kasprzak