Poznań

Największe, najdroższe, najszybsze. Poznań został na cztery dni stolicą aut

Poznań

60 polskich premier na Motor Show Poznań 2017
TVN 24W Poznaniu odbędzie się 60 polskich premier

W czwartek rozpoczęły się targi motoryzacyjne "Poznań Motor Show", z udziałem 150 wystawców. Podczas czterodniowej imprezy zaprezentowanych zostanie 60 polskich premier. Organizatorzy spodziewają się nawet 150 tysięcy zwiedzających.

Najnowsze modele prezentują liderzy światowych motoryzacyjnych marek - m.in. Skoda, Peugeot, Citroen, BMW, Mercedes, Volkswagen, Toyota, Honda czy Seat. Do Poznania po raz pierwszy zawitali Tesla, ABT czy SsangYong, a po czterech latach przerwy wrócił Aston Martin. Wiele aut swoją światową premierę miało na targach w Genewie.

Najnowsze Porsche, największy Volkswagen

Największe stoisko przygotował Volkswagen, który zaprezentował m.in. model Arteon, auto o sportowej sylwetce, ale jednocześnie bardzo funkcjonalne w życiu codziennym. Pierwsze samochody już w czerwcu trafią do pierwszych klientów Polsce.

Na targach nie zabrakło luksusowych aut m.in. Rolls-Royce, Maserati i Ferrari, które świętuje 70-lecie marki. Z kolei Porsche przyjechał z dwoma najnowszymi modelami - Panamerą Sport Turismo oraz wyścigowym 911 GT3 Cup.

Nie tylko auta

Poznań Motor Show to nie tylko samochody. Targi to cztery salony tematyczne: samochodowy, motocyklowy, caravaningowy oraz truck. Miłośnicy podróżowania i aktywnego wypoczynku w salonie caravaningowym znajdą najnowsze kampery i przyczepy campingowe światowych liderów, takich marek jak Hobby, Pilote, Adria czy Bavaria. Dla fanów jednośladów przygotowano szeroką ofertę od motocykli o najmniejszej pojemności, przez sportowe oraz enduro, a na największych typu chopper kończąc. Organizatorzy przygotowali szereg imprez towarzyszących. Podczas czterodniowej imprezy zaprezentują się kaskaderzy na motocyklach i quadach. Zwiedzający pod okiem instruktora będą mogli przetestować Skodę Kodiaq i Land Rovera Discovery. Po raz szósty odbędą się mistrzostwa Polski Motocykli Customowych, czyli maszyn, które niedawno wyjechały z polskich warsztatów.

W trakcie targów odbędą się także aukcje samochodów używanych. Do kupienia będzie m.in. Volkswagen Golf, którym podczas Światowych Dni Młodzieży w Polsce, jeździł papież Franciszek.

Pierwszy dzień imprezy przewidziany jest dla przedstawicieli branży oraz mediów. Od piątku do niedzieli pawilony będą dostępne dla wszystkich zwiedzających. Przed rokiem targi odwiedziło ok. 133 tysięcy osób.

Autor: FC/kv / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24 Poznań

Pozostałe wiadomości