Poznań

Tak zmienia się ul. Wyspiańskiego. Coraz więcej zieleni

Poznań

ZDM Poznań Obie strony ulicy pomiędzy ul. Ułańską a ul. Matejki obsadzono drzewam

W czwartek 10 października rozpoczynają się kolejne prace związane ze zmianą szaty roślinnej na ulicy Wyspiańskiego w Poznaniu. Teraz przyszła kolej na odcinek między ul. Jarochowskiego a ul. Wojskową.

Prace będą prowadzone po stronie południowej i potrwają do końca października.

- W pierwszej kolejności wykonane zostaną prace związane z wymianą podłoża i przygotowaniem gleby do obsadzeń. Teren zieleni zostanie również zabezpieczony przed rozjeżdżaniem przez samochody - informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Drogowcy zwracają się też z prośbą do pieszych, aby w trakcie prowadzenia prac drogowych korzystali z północnej strony chodnika ulicy Wyspiańskiego. Kierowców z kolei proszą o nieparkowanie samochodów po południowej stronie ulicy, na odcinku objętym robotami.

Ławki i roślinność od wiosny

- W przyszłym roku, wiosną 2014 r. przystąpimy do zagospodarowania terenu roślinnością. Docelowo przewidziano również w tym miejscu elementy małej architektury. Ustawienie nowych ławek, koszy na śmieci uzależnione jest od uzyskania środków finansowych na ten cel - informuje ZDM.

Ulica Wyspiańskiego sukcesywnie zmienia swoje oblicze. W 2008 r. zagospodarowano drzewami i krzewami północną stronę ulicy, na wysokości City Park. Obie strony ulicy pomiędzy ul. Ułańską a ul. Matejki obsadzono drzewami. W 2012 r. posadzono kolejne drzewa na odcinku pomiędzy ul. Reymonta a ul. Wojskową. Wykonanie obsadzeń po północnej stronie ul. Wyspiańskiego na odcinku od ul. Reymonta do City Park, będzie możliwe po uporządkowaniu parkowania oraz przeprowadzeniu remontów nawierzchni.

Drogowcy proszą też o zwracanie uwagi na aktualnie obowiązującą organizację ruchu.

Tak zmienia się ulica Wyspiańskiego :

Autor: kk / Źródło: TVN24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: ZDM Poznań

Pozostałe wiadomości