TVN24 | Poznań

Rządzi Poznaniem z łóżka na Tajwanie. Jacek Jaśkowiak zakażony koronawirusem

TVN24 | Poznań

Autor:
FC/
tam
Źródło:
TVN 24 Poznań
Dr Cholewińska-Szymańska: trzeba sobie uświadomić, że koronawirus nadal z nami jest
Dr Cholewińska-Szymańska: trzeba sobie uświadomić, że koronawirus nadal z nami jestTVN24
wideo 2/5
TVN24Dr Cholewińska-Szymańska: trzeba sobie uświadomić, że koronawirus nadal z nami jest

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak przebywa na Tajwanie. W mediach społecznościowych przekazał informację o zakażeniu koronawirusem. "Przebywam obecnie w szpitalu w Taipei" - napisał. Jak dodał, pracuje zdalnie i jest w stałym kontakcie z urzędnikami.

Jacek Jaśkowiak przebywał na Tajwanie na szczycie i wystawie Smart City Expo. To jedno z największych wydarzeń na świecie w dziedzinie wykorzystania sztucznej inteligencji (AI) oraz Internetu rzeczy (IoT) przy zarządzaniu przestrzenią miejską. Celem szczytu jest wymiana doświadczeń i dobrych praktyk pomiędzy miastami oraz budowanie relacji partnerskich w ramach sieci inteligentnych miast.

Jak informuje Jaśkowiak, celem jego wizyty na Tajwanie było pozyskiwanie inwestycji i organizowanie pomocy dla Ukrainy. "Smart City Expo oraz rozmowy z prezydentami miast z całego świata w ramach Mayor's Summit w Taipei były do tego bardzo dobrą okazją" - napisał prezydent Poznania w mediach społecznościowych.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Jacek Jaśkowiak zakażony koronawirusem. Jest w szpitalu i podkreśla: mam bardzo dobrą opiekę

Podczas spotkań w stolicy Tajwanu okazało się, że otrzymał dodatni wynik testu na koronawirusa. "Niestety skutkiem ubocznym jest zarażenie Covid-19, którego pomimo wielu spotkań udawało mi się przez ostatnie dwa lata uniknąć. Przebywam obecnie w szpitalu w Taipei, gdzie mam bardzo dobrą opiekę" - przekazał prezydent Poznania.

Mimo hospitalizacji, Jaśkowiak nie zamierza odpoczywać od pracy. "Pozostaję w stałym kontakcie z urzędem, pracuję zdalnie, licząc na szybki powrót do Poznania" - poinformował w poniedziałek na Facebooku.

Czytaj też: Pożegnanie z maseczkami i kwarantanną. Najważniejsze pytania i odpowiedzi

Autor:FC/ tam

Źródło: TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: Jacek Jaśkowiak/ facebook

Pozostałe wiadomości