Poznań

Tajemnicza śmierć na Ukrainie. Znaleźli ciała 16-letniej Polki i Serba

Poznań

Tajemnicza śmierć na Ukrainie. Znaleźli ciała 16-letniej Polki i Serba
kyivpost.comOfiary to 16-letnia Polka i 68-letni Serb

Dwa nagie ciała z ranami postrzałowymi głowy znaleziono w hotelu Svityaz w Łucku na zachodniej Ukrainie. Ofiary to 16-letnia Polka i 68-letni Serb z Wielkopolski.

- Policjanci z Szamotuł dostali informację o znalezionych ciałach z konsulatu RP w Łucku, który zwrócił się do nas z prośbą o przekazanie tej informacji rodzinom obu ofiar - mówi TVN 24 Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

Ofiary to 68-letni Serb z polskim paszportem Radko V. mieszkający w Lwówku oraz 16-letnia Oliwia J. z Podrzewia. Ich ciała odnaleziono w piątek, 18 stycznia, w hotelowym pokoju.

Zginęli od postrzałów w głowę

Jak informują ukraińskie media para przyjechała na Ukrainę 13 stycznia, przekraczając punkt graniczny w Dorohusku.

Korrespondent.net podaje, że Polka i Serb zamieszkali w hotelu Svitaz 15 stycznia. Wynajęli na trzy dni pokój na czwartym piętrze. Niepokój wśród personelu hotelowego wzbudziło to, że para nie wymeldowała się z pokoju po godzinie 12.

Nagie ciała 68-latka i 16-latki z ranami postrzałowymi głowy znalazła hotelowa pokojówka. Ukraińskie portale podają, że oboje zginęli od tej samej broni o kalibrze 10,4 mm. Oprócz broni, obok ciał znajdowały się dokumenty, klucze do samochodów i 16 tysięcy dolarów.

Morderstwo czy samobójstwo?

Korrespondent.net pisze, że nikt nie słyszał odgłosu strzałów dochodzących z pokoju hotelowego. Według informacji portalu, mężczyzna miał pokłócić się z dziewczyną, zastrzelić ją a następnie popełnić samobójstwo. Drugą tezą podawaną przez ukraińskie media jest podwójne samobójstwo.

Sprawą zajmuje się prokuratura w Łucku, która podjęła postępowanie z art. 115 ukraińskiego kodeksu karnego, dotyczącego zabójstwa.

Autor: FC//kv / Źródło: TVN 24 Poznań, korrespondent.net, volynpost.com

Źródło zdjęcia głównego: kyivpost.com

Pozostałe wiadomości