TVN24 | Poznań

Szczeniaki owinięte folią, wsadzone do reklamówki. Ktoś wyrzucił psy do kontenera na śmieci

TVN24 | Poznań

Autor:
FC/
tam
Źródło:
TVN 24 Poznań
Szprotawa: Ktoś wrzucił szczenięta w foliowych workach do śmietnikaLubuska policja
wideo 2/8
Lubuska policjaSzprotawa: Ktoś wrzucił szczenięta w foliowych workach do śmietnika

Ktoś usłyszał piski z kontenera na śmieci i wezwał policję. Okazało się, że to szczeniaki, które ktoś wyrzucił do śmietnika. Jak informuje policja, maleńkie czworonogi były szczelnie owinięte folią i wsadzone do reklamówki. Udało się uratować trzy z sześciu szczeniąt.

W piątek policjanci otrzymali zgłoszenie o wydobywających się piskach z wnętrza kontenera na śmieci na terenie Szprotawy (woj. lubuskie). Na miejsce od razu wysłano patrol.

- Funkcjonariusze z miejscowego komisariatu młodszy aspirant Andrzej Szykuła oraz aspirat Jacek Kowczyk zaczęli sprawdzać wszystkie worki znajdujące się w koszu. W papierowej torbie ujawnili szczeniaki, które były szczelnie owinięte folią i wsadzone do reklamówki - tłumaczy Arkadiusz Szlachetko z Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Udało się uratować trzy szczeniakiLubuska policja

Udało się uratować trzy szczeniaki

Część zwierząt nie wykazywała oznak życia. - Policjanci podjęli decyzję o wykonaniu masażu serca co, po kilku minutach, doprowadziło do przywrócenia funkcji życiowych. Zdecydowane i szybkie działanie poskutkowało uratowaniem trzech z sześciu szczeniąt - informuje Szlachetko.

Jak ustalono były to czterodniowe czworonogi. Zostały przekazane do Polskiej Organizacji Pomocy Zwierzętom, skąd - za osiem tygodni - będą mogły zostać adoptowane, do czego zachęcają policjanci.

- W sprawie adopcji prosimy o kontakt z Polską Organizacją Pomocy Zwierzętom w Nowej Soli, pod numerem kontaktowym 513 186 580 - podaje Szlachetko.

W sprawie trwają czynności zmierzające do ustalenia i ukarania sprawcy tego przestępstwa. - Wszystkie osoby który posiadają informacje mogące pomóc w ujęciu sprawcy, proszone są o kontakt z Policją pod numerem telefonu 47 793 75 11 lub pod numerem alarmowym 112 - apeluje Szlachetko.

Autor:FC/ tam

Źródło: TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: Lubuska policja