Szpital tymczasowy w Poznaniu na dwa tygodnie wstrzymuje zapisy seniorów na szczepienia

TVN24 | Poznań

Autor:
aa
Źródło:
TVN24, PAP
Poznań, szpital tymczasowy. Wstrzymane zapisy na szczepienia dla seniorów TVN24
wideo 2/4
TVN24Poznań, szpital tymczasowy. Wstrzymane zapisy na szczepienia dla seniorów

Duże zainteresowanie szczepieniami w szpitalu tymczasowym w Poznaniu. Nawet kilka tysięcy osób czeka na wyznaczenie terminu. W związku z tym władze placówki wstrzymały na dwa tygodnie zapisy seniorów na szczepienia.

Od połowy stycznia na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich działa punkt masowych szczepień. Do tego celu wykorzystano infrastrukturę szpitala tymczasowego. Łącznie zaszczepiono tam około 40 tysięcy osób. Jednak w miniony poniedziałek władze placówki podjęły decyzję o wstrzymaniu zapisów na szczepienia dla seniorów. Chodzi o osoby urodzone w roku 1951 i wcześniej.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO>>>

- To była trudna decyzja, ale podjęliśmy ją ze względu na dużą liczbę chętnych, chcących się zaszczepić właśnie u nas na Międzynarodowych Targach Poznańskich. (…) Obecnie mamy listę oczekujących na termin szczepienia, na której znajduje się nawet kilka tysięcy osób. Są to pacjenci z grupy pierwszej, czyli 70 i 80 plus. Ta decyzja ma rozładować kolejkę w naszym szpitalu. Żeby tak się stało, to w tym tygodniu szczepimy rekordowe ilości pacjentów, bo nawet 1400 dziennie - opowiada Bartosz Sobański, rzecznik Szpitala Przemienienia Pańskiego w Poznaniu.

Zapisy dla seniorów wstrzymano na razie na dwa tygodnie. - Mamy nadzieję, że po tym czasie kolejka się rozładuje i będziemy mogli wrócić do normalnego trybu rejestracji - dodaje Sobański.

Jednocześnie rzecznik zapewnia, że wszystkie osoby, które do tej pory otrzymały terminy szczepienia pierwszą lub drugą dawką, uzyskają je zgodnie z ustaleniami.

Wzrasta liczba zakażeń

Ministerstwo Zdrowia opublikowało w środę najnowsze dane dotyczące zakażeń koronawirusem. Wynika z nich, że poprzedniej doby wykonano 62 680 badań. Wykryto 15 698 nowych przypadków. Tymczasem we wtorek przebadano 50 212 osób, a potwierdzono zakażenie u 7 937 osób, w poniedziałek było to odpowiednio 26 770 testów i 4 786 nowych zakażonych. Resort poinformował we wtorek, że do tej pory łącznie przebadano 10 008 084 próbki pobrane od 9 709 247 osób. Lekarze podstawowej opieki zdrowotnej, odkąd uzyskali taką możliwość, zlecili 2 382 914 badań. Łącznie od początku epidemii wykryto 1 735 406 zakażeń, a 44 360 osób zmarło.

Autor:aa

Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Tagi:
Raporty: