TVN24 | Poznań

Gwałt w parku w Szamotułach. Policja apeluje o pomoc

TVN24 | Poznań

Autor:
FC//rzw
Źródło:
TVN24 Poznań
Do zdarzenia doszło w Szamotułach
Do zdarzenia doszło w SzamotułachGoogle Earth
wideo 2/4
Google EarthDo zdarzenia doszło w Szamotułach

Około 40-letnia kobieta została zgwałcona w czwartek w jednym z parków w Szamotułach (województwo wielkopolskie). - Policjanci dokładają wszelkich starań, analizują każdy możliwy ślad, który pozwoli ustalić i zatrzymać sprawcę – zapewnia aspirant Sandra Chuda, oficer prasowy miejscowej komendy policji. Osoby, które mogły być świadkami zdarzenia, proszone są o kontakt.

Do zdarzenia doszło w czwartek około godziny 20 w Parku Zamkowym. – Doszło tam do przestępstwa na tle seksualnym. Ofiara to kobieta w wieku około 40 lat – mówi aspirant Sandra Chuda.

Poszkodowana zgłosiła sprawę na policję krótko po zdarzeniu. O sprawie natychmiast poinformowano wszystkie patrole. - Policjanci zwracali uwagę na podejrzanie zachowujących się mężczyzn, ale niestety nie udało się zatrzymać podejrzanego – tłumaczy Chuda.

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Trwają poszukiwania

Poszukiwania mężczyzny trwają. - Wbrew pojawiającym się informacjom sprawca nie został zatrzymany. Policjanci pracują nad sprawą, dokładają wszelkich starań, analizują każdy możliwy ślad, który pozwoli ustalić i zatrzymać tego mężczyznę – mówi Chuda.

I apeluje o pomoc do osób, które mogły być świadkiem tego zdarzenia lub mogły widzieć podejrzanie zachowującego się mężczyznę w okolicach Parku Zamkowego w czwartek około godziny 20.

W tej sprawie można kontaktować się z Komendą Powiatową Policji w Szamotułach pod numerem telefonu 47 77 32 211.

Autor:FC//rzw

Źródło: TVN24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: Google Street View

Pozostałe wiadomości