Szachownica dominuje Poznań

Poznań

TVN Poznań | awChorwaci bawią się na Starym Rynku

Kolejna grupa około 500 chorwackich kibiców przyjechała w czwartek przed południem specjalnym pociągiem relacji Zagrzeb-Poznań. Zdecydowana większość przyjezdnych wyruszyła pieszo z dworca do centrum miasta. Większość z nich bawi się przed meczem na Starym Rynku.

Kibice, ubrani w kolorowe stroje i zaopatrzeni we flagi narodowe, odśpiewali lub wykrzyczeli hasła o zwycięstwie ich drużyny w meczu z Włochami, a nawet wygraniu Euro.

Będzie Petarda Na transparentach Chorwaci mieli wypisane miasta, z których pochodzą. Była m.in. bardzo głośna grupa kibiców z położonej przy granicy z Węgrami miejscowości Petarda.

Chorwaci bawią się na Starym Rynkuaw | TVN Poznań
Chorwaci i Włosi wierzą w zwycięstwo swojej drużynytvn 24

Niewiele pracy po przyjeździe Chorwatów mieli wolontariusze. - Kibice pytali nas o drogę do centrum miasta, Strefę Kibica i gdzie można kupić piwo. Byli bardzo sympatyczni, zachowywali się przyjaźnie - powiedziała PAP wolontariuszka Ania.

Z pomocy wolontariuszy korzystają też Polacy, którzy najczęściej proszą o plan miasta i informację o funkcjonowaniu miejskiej komunikacji.

20 tysięcy Chorwatów W czwartek spodziewane są jeszcze dwa pociągi z Chorwatami. Na stadionie ma być około 20 tysięcy kibiców z tego kraju. Mecz Chorwacja-Włochy rozpocznie się o godz. 18 na Stadionie Miejskim w Poznaniu.

Autor: FC/k / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN Poznań | aw