Poznań

Sygnalizacja zamiast zniczy

Poznań

ZDM PoznańUtrudnienia w ruchu na ul

Drogowcy rozpoczynają montaż sygnalizacji świetlnych na ulicy Grunwaldzkiej przy skrzyżowaniach z ulicami Ostroroga i Rycerską. - Nareszcie - cieszą się mieszkańcy okolicy, którzy od lat walczyli o postawienie świateł w tym niebezpiecznym miejscu.

Przejście na Grunwaldzkiej cieszy się złą sławą

- W tym miejscu do dziś palą się znicze. Bo dochodzi tu do groźnych wypadków z udziałem pieszych. Wiele z nich było śmiertelnych. Od lat walczyliśmy o to, by w tym miejscu stanęła sygnalizacja świetlna, a zarząd osiedla interweniował w tej sprawie zarówno na policji jak i w Zarządzie Dróg Miejskich. Cieszymy się, że wreszcie pojawi się tu sygnalizator – mówi Przemysław Malinger, mieszkaniec ulicy Ostroroga.

Utrudnienia do października

Prace na Grunwaldzkiej oznaczają też jednak duże utrudnienia dla kierowców.

Wyłączone z ruchu zostały wewnętrzny pas jezdni ulicy Grunwaldzkiej (kierunek - do centrum miasta) na odcinku od ulicy Ostroroga do ulicy Rycerskiej oraz zewnętrzny pas jezdni ulicy Grunwaldzkiej (kierunek do Junikowa) na odcinku od ulicy Ostroroga do ulicy Rycerskiej.

Niemożliwy jest też wjazd z ulicy Grunwaldzkiej w ulicę Rycerską. Zarząd Dróg Miejskich zaleca dojazd do ulicy Rycerskiej przez Grochowską, Marcelińską i Włodkowica. Na ul. Rycerskiej na odcinku między Włodkowica i Grunwaldzką obowiązywać będzie ruch dwukierunkowy.

Tymczasowa organizacja ruchu będzie obowiązywać aż do 30 września 2012 roku.

Zwężają Roosvelta

To zresztą nie jedyny remont w tej okolicy. W związku z koniecznością przebudowy komory ciepłociągu występują utrudnienia w ruchu również na ulicy Roosevelta. Na wschodniej jezdni ulicy na odcinku od mostu Dworcowego do ulicy Bukowskiej wyłączone z ruchu zostały dwa pasy ruchu oraz ciąg pieszo - rowerowy na odcinku około 150 metrów. Prace mają związek z przygotowaniem inwestycji pn. "Przebudowa węzła komunikacyjnego rondo Kaponiera" - etap II.

Od rana utrudnień można spodziewać się też na ul. Pasieka, gdzie Zakład Robót Drogowych wykona remont nawierzchni jezdni. Prace drogowe będą polegać na sfrezowaniu zniszczonej nawierzchni jezdni oraz na ułożeniu nowej warstwy asfaltobetonu. Z ruchu czasowo wyłączane będą poszczególne fragmentów jezdni.

Autor: FC / Źródło: TVN Poznań

Źródło zdjęcia głównego: ZDM Poznań