TVN24 | Poznań

Ciężarówką pod prąd na autostradzie. "Nie zwracał uwagi na sygnały dawane przez innych kierowców"

TVN24 | Poznań

Autor:
FC,jw/gp
Źródło:
TVN 24 Poznań, Kontakt24
Ciężarówka na A2 jechała pod prąd
Ciężarówka na A2 jechała pod prąd
wideo 2/7
Ciężarówka na A2 jechała pod prąd

Jechał ciężarówką w stronę granicy z Niemcami pod prąd lewym pasem. - Nie zważał na auta, które migały do niego - relacjonuje pani Katarzyna, która przesłała nagranie niebezpiecznej sytuacji na autostradzie A2 na Kontakt 24.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, około godziny 16. Kierowca ciężarówki jechał w stronę Świecka, jednak zamiast nitką w stronę niemieckiej granicy, poruszał się pasem do szybkiej jazdy prowadzącym w przeciwnym kierunku - do Poznania i Warszawy.

- Jechaliśmy z mężem i znajomymi w stronę Świecka. W pewnym momencie zauważyliśmy, że przeciwległym pasem, pod prąd, jedzie samochód ciężarowy na zagranicznych rejestracjach - tłumaczy pani Katarzyna.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Zawrócił na stacji

Jak relacjonuje autorka nagrania, ciężarówka jechała w tej sposób kilka kilometrów. Zauważyli ją około 10 kilometrów od polskiej granicy. - Pierwszy raz spotkałam się z taką sytuacją. Kierowca nie zważał na auta, które migały do niego, zwracając mu uwagę, że jedzie nie tak, jak powinien. A mijał sporo tych aut - mówi pani Katarzyna.

Kierowca najwyraźniej zdał sobie sprawę, że jedzie nieprawidłowo, bo zjechał na najbliższe Miejsce Obsługi Podróżnych i na terenie stacji benzynowej zawrócił i zjechał na prawidłowy pas ruchu. - Na szczęście nikomu nie zrobił krzywdy. Sprawę zgłosiłam na policję, podałam numer naczepy i rejestracji auta tego kierowcy - przekazała internautka.

Patrolowi policji nie udało się jednak natrafić na ciężarówkę. - Wiemy, że była to ciężarówka marki Scania na litewskich numerach tablic rejestracyjnych. Będziemy próbowali ustalić, kto kierował tym pojazdem - poinformowała Ewa Murmyło ze słubickiej policji.

Autor:FC,jw/gp

Źródło: TVN 24 Poznań, Kontakt24

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24

Pozostałe wiadomości