Ukradł sprzęt z karetki. Roztrzaskał go podczas ucieczki

Autor:
FC
Źródło:
TVN 24 Poznań
Do zdarzenia doszło w Świebodzinie
Do zdarzenia doszło w Świebodzinie Google Earth
wideo 2/6
Google EarthDo zdarzenia doszło po Świebodzinem

Pięć lat więzienia grozi mężczyźnie, który okradł karetkę w jednej z miejscowości w powiecie świebodzińskim. Łupem złodzieja padła drukarka, którą zniszczył podczas ucieczki.

Do zdarzenia doszło w ostatni piątek w jednej z miejscowości w powiecie świebodzińskim. - Policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży drukarki z karetki pogotowia. Wezwani na miejsce mundurowi w niecałe 40 minut ustalili i odnaleźli osobę odpowiedzialną za to zdarzenie – informuje Marcin Ruciński z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie.

Był poszukiwany

Mężczyzna na widok policjantów wbiegł do swojego mieszkania, gdzie wziął go ręki nóż. Funkcjonariuszom udało się go jednak obezwładnić.

Skradzione wyposażenie z karetki udało się odzyskać, ale niestety nie w całości. - Kiedy mężczyzna uciekał przed funkcjonariuszami, wyrzucił drukarkę z rąk i uderzyła ona w mur – wyjaśnia Ruciński.

Mężczyzna uciekając, roztrzaskał drukarkęLubuska policja

Okazało się, że zatrzymany mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Teraz za kradzież grozi mu nawet pięć lat więzienia.

- Wyposażenie karetki to sprzęt niezbędny do ratowania życia. Każdy z elementów, zależnie od sytuacji, może okazać się kluczowy. Nawet wydawałoby się element tak prozaiczny jak drukarka jest istotny, ponieważ medycy natychmiastowo, do ręki dostają wyniki i informacje o stanie pacjenta. Dlatego też dewastacja lub okradanie pojazdów medycznych należą do przestępstw, których szybkie wykrycie jest priorytetem dla wszystkich policjantów – podkreśla Ruciński.

Autor:FC

Źródło: TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: Lubuska policja

Pozostałe wiadomości