TVN24 | Poznań

Gruzin poszukiwany przez Interpol zatrzymany w Świebodzinie

TVN24 | Poznań

Autor:
FC
Źródło:
TVN 24 Poznań
Świebodzin: zatrzymano Gruzina poszukiwanego czerwoną notą Interpolu
Świebodzin: zatrzymano Gruzina poszukiwanego czerwoną notą InterpoluLubuska policja
wideo 2/5
Lubuska policjaŚwiebodzin: zatrzymano Gruzina poszukiwanego czerwoną notą Interpolu

Policjanci ze Świebodzina (woj. lubuskie) zatrzymali Gruzina poszukiwanego czerwoną notą Interpolu. - Mężczyznę ścigał rosyjski wymiar sprawiedliwości do odbycia kary pięciu lat więzienia – informuje Marcin Ruciński z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie.

Mężczyzna poszukiwany był w związku z popełnionym przestępstwem uszkodzenia ciała, które skutkowało śmiercią mężczyzny na terytorium Rosji.

- Władze rosyjskie prowadzą za nim międzynarodowe poszukiwania, ponieważ mężczyzna powinien odbywać pięcioletnią karę pozbawienia wolności. Nieznane było jednak dokładne miejsce gdzie mężczyzna może przebywać - podaje Marcin Ruciński.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Dzielnicowy pomógł ustalić adres

Za mężczyzną wystawiono czerwoną notę Interpolu. Świebodzińscy funkcjonariusze ustalili, że poszukiwany obywatel Gruzji może przebywać na terenie powiatu świebodzińskiego.

- W działania prowadzone przez między innymi ogniwo patrolowo-interwencyjne włączył się dzielnicowy. Jego determinacja, rozpoznanie w rejonie służbowym oraz skuteczne pozyskiwanie informacji pozwoliło potwierdzić, że mężczyzna przebywa na terenie Świebodzina oraz ustalić jego dokładny adres - wyjaśnia Ruciński.

Na miejscu pozyskane informacje szybko się potwierdziły. Policjanci weszli do mieszkania i zatrzymali 48-latka. - Z mężczyzną przeprowadzone zostaną czynności procesowe - o jego losie zadecyduje sąd - tłumaczy Ruciński.

Autor:FC

Źródło: TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: Lubuska policja

Pozostałe wiadomości