Poznań

Strusie przykrywką dla marihuany

Poznań

Ferma strusi przykrywką dla marihuany
Policja PoznańFerma strusi była przykrywką dla hodowli marihuany

Poznańska policja zatrzymała ściganego listem gończym 35-letniego Sebastiana R. Mężczyzna, używający pseudonimu Uśmiech, był według nich zamieszany m.in. w zorganizowanie dwóch podziemnych plantacji marihuany.

Funkcjonariusze poszukiwali Sebastiana R. od maja 2011 roku. Policjanci odkryli wtedy dwie plantacje marihuany. Kamuflaż dla obu tych plantacji stanowiła prowadzona przez przestępców hodowla strusi. Rośliny były hodowane pod ziemią.

Uśmiech ścigany listem gończym

Z przeprowadzonego śledztwa wynikało, że w proceder zamieszany byl 35-letni Uśmiech. Ściganie przestępcy powierzono Zespołowi Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji.

Funkjonariusze podkreślają, że poszukiwania Sebastiana R. nie należały do łatwych. Mężczyzna często zmieniał miejsca zamieszkania, przebywał za granicą oraz zmienił wygląd.

Zatrzymany został w środę. Poznańscy poszukiwacze wpadli na jego trop, który doprowadził ich aż do Szczecina. Uśmiech ukrywał się z grupą mężczyzn w luksusowym mieszkaniu. Nie spodziewał się wizyty funkcjonariuszy. Kryminalni z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Poznaniu wspólnie z policjantami Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji siłowo weszli do wytypowanego mieszkania, gdzie zastali gangstera Sebastiana R.

Afera gruntowa i przemyt piwa

Hodowla marihuany to nie jedyne przestępstwa na koncie poszukiwanego. Zdaniem policjantów jest on zamieszany również w „aferę gruntową” oraz udział w fikcyjnym eksporcie piwa z Polski do Czech.

Autor: kd/k / Źródło: KWP Poznań

Źródło zdjęcia głównego: Policja Poznań

Pozostałe wiadomości