Poznań

Strefa kibica rośnie w oczach

Poznań

Budowa Strefy Kibica
TVN24Budowa Strefy Kibica

Poznańska strefa kibica rośnie z dnia na dzień. W środę zaprezentowano centrum medialne, w którym kilkuset dziennikarzy będzie pracować podczas piłkarskich mistrzostw Europy. Do organizatora Fan Zone wpłynęło ponad 500 wniosków akredytacyjnych.

Centrum Medialne zlokalizowano w zabytkowym budynku Arkadii, położonej tuż przy Placu Wolności, gdzie mieści się główna część poznańskiej Fan Zone. Do dyspozycji dziennikarzy będzie 60 stanowisk wyposażony w niezbędny sprzęt do pracy, a także tzw. silent rooms przeznaczone na potrzeby stacji radiowych i telewizyjnych. Na pięciu 63-calowych telewizorach będzie można obejrzeć mecze Euro 2012.

Pół tysiąca dziennikarzy - Miejsce wygląda może trochę surowo, industrialnie, ale naszym założeniem było stworzenie jak najlepszych warunków do pracy. Oprócz miejsc do pracy, przygotowaliśmy strefę relaksu, gdzie będzie można odpocząć - powiedział kierownik miejskiego centrum medialnego Rafał Łopka. Jak dodał, wnioski akredytacyjne do obsługi strefy przysłało ponad pół tysiąca dziennikarzy, z czego 200 z zagranicy.

- Zainteresowanie ze strony mediów przerosło nasze oczekiwania. Wszystko wskazuje, że i to miejsce będzie tętnić życiem przez cały czas mistrzostw - dodał Łopka.

Praca wre

W strefie kibica stanęła już scena, na której odbędzie się ponad 60 koncertów. Wzniesiono już trybuny z miejscami dla kibiców, rozstawiane są także punkty gastronomiczne. Trwa także budowa stoisk dla oficjalnych partnerów UEFA. Przed otwarciem ustawione zostaną jeszcze trzy telebimy o powierzchni 100m2, 30m2 i 15 m2.

Pół miliona kibiców w strefie

Organizatorzy szacują, że Fan Zone w Poznaniu odwiedzi codziennie ok. 18 tys. kibiców. Przewiduje się, że w czasie całych Euro 2012 przez Plac Wolności przejdzie nawet 500 tys. osób. Strefa kibica ma zapewnić atrakcje nie tylko kibicom piłkarskim, ale także entuzjastom wydarzeń kulturalnych oraz najmłodszym, którzy przyjdą z rodzicami poczuć atmosferę mistrzostw.

Autor: kd/par / Źródło: PAP, TVN 24

Pozostałe wiadomości