Strażacy rozdają czujniki dymu

Poznań

TVNCzujnik tlenku węgla

7300 czujników czadu i dymu trafi do mieszkańców całego województwa.

Czujniki zakupiono ze środków unijnych. Zostały rozdane komendom miejskim i powiatowym straży pożarnej, proporcjonalnie do liczby mieszkańców.

Aby wziąć udział w losowaniu urządzeń, wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej właściwej dla miejsca zamieszkania komendy Państwowej Straży Pożarnej i odpowiedzieć na kilka pytań związanych z kwestiami bezpieczeństwa.

Już w dwie godziny po uruchomieniu programu zapisało się 270 chętnych. Straż pożarna nie zapomniała o osobach nie posiadających dostępu do internetu. Formularz zgłoszeniowy bedzie można wypełnić na komendzie. Akcja jest organizowana po raz pierwszy.

Czujniki to dopiero początek

- Świadomość ludzi w kwestiach bezpieczeństwa jest duża, chcemy ją jeszcze zwiększyć – tłumaczy Sławomir Brandt z wojewódzkiej straży pożarnej.

Darmowe czujniki dymu są częścią projektu o wartości 43 mln zł, realizowanego przez straż pożarną. W Wielkopolsce powstaną stanowiska do analizowania i prognozowania zagrożeń oraz światłowodowe połączenie wszystkich komend w województwie.

Autor: mm//ec/roody/k / Źródło: TVN24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: TVN