Po zderzeniu wjechał do rowu i przewrócił się. Autobusem 40 dzieci jechało do szkoły

TVN24

Autobus w rowie przewrócił się na bokTVN 24
wideo 2/6

We wtorek rano w powiecie żarskim kierowca volkswagena golfa zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w autobus, którym podróżowało do szkoły ponad 40 dzieci. W wyniku zderzenia autobus zjechał na pobocze i przewrócił się na bok. Nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

Kilkanaście minut po godzinie 7 dyżurny żarskiej policji otrzymał zgłoszenie wypadku drogowym, w którym uczestniczyły autobus przewożący uczniów do szkół oraz osobowy volkswagen golf. Na miejscu natychmiast pojawiły się policyjne patrole i służby ratunkowe.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów ruchu drogowego, kierujący volkswagenem golfem nie opanował pojazdu na łuku drogi, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w jadący z przeciwnego kierunku autobus.

W wyniku zderzenia autobus zjechał na pobocze i przewrócił się na bok. Podróżowało nim ponad 40 dzieci do szkół podstawowych w Lubsku. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

Dzieci po wypadku odebrali rodzice

Dzieci zostały zabrane z miejsca zdarzenia przez rodziców i opiekunów. Policjanci pod nadzorem prokuratora pracują na miejscu zdarzenia przeprowadzając czynności procesowe, m.in. oględziny miejsca zdarzenia i pojazdów. Wszelkie okoliczności tego zdarzenia, a zwłaszcza przyczyny, będą wyjaśniane w prowadzonym przez policjantów postępowaniu.

Z uwagi na opady deszczu, a w konsekwencji mokrą nawierzchnię jezdni policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków na drodze.

Autobus przewrócił się do rowu
Lubuska Policja

Do wypadku doszło w miejscowości Stara Woda:

Autor: gp / Źródło: TVN 24 Poznań