Podczas targów w Monachium zniknął model frachtowca. Odnalazł się w Polsce

TVN24

KPP Środa WielkopolskaFrachtowiec zniknął w Monachium

Nawet do pięciu lat więzienia grozi mężczyźnie, który miał ukraść w Monachium ręcznie robiony model frachtowca. 35-latek wpadł przez ogłoszenie, które zamieścił w internecie.

Kilka dni temu podczas organizowanych w Monachium targów zniknął półtorametrowy model frachtowca. Była to ręcznie robiona miniatura, której wartość oszacowano na około 30 tys. euro.

- Właściciele zauważyli zniknięcie cennego modelu jeszcze podczas targów. Tam też od razu powiadomili organy ścigania - poinformowała asp. Ewa Kwietniewska, rzecznik średzkiej policji.

Trop prowadził do 35-letniego Polaka, mieszkańca gminy Krzykosy (woj. wielkopolskie).

- Na ślad skradzionego modelu trafiono na jednym z portali ogłoszeniowych w Polsce. Natknęli się na nie nasi policjanci, ale też właściciele - tłumaczy Kwietniewska.

Sprzedawca posługiwał się nieprawdziwymi danymi, mimo to policjantom ze Środy Wielkopolskiej udało się dotrzeć do właściwej osoby. Ich przypuszczenia potwierdziły się, gdy przeszukali mieszkanie podejrzewanego 35-latka. Udało się odzyskać półtorametrowy model.

- Mężczyzna posiada kryminalną przeszłość, jednak po raz pierwszy będzie odpowiadał za przywłaszczenie cudzej rzeczy. Kodeks karny przepisuje za ten czyn od 3 miesięcy do 5 lat więzienia - dodaje Kwietniewska.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: aa/gp / Źródło: TVN24 Poznań