Wielkopolska

Wyciął kilkanaście ambon myśliwskich. Tłumaczył, że chciał chronić zwierzęta

Ambony ścięto u podstaw
KPP Ostrów Wielkopolski
Źródło wideo: KPP Ostrów Wielkopolski
Źródło zdj. gł.: KPP Ostrów Wielkopolski
Nawet pięć lat więzienia grozi 32-latkowi, który niszczył w ostatnich tygodniach w Wielkopolsce ambony myśliwskie podcinając piłą mechaniczną ich podstawy. Mężczyzna został zatrzymany przez policję. Nim to się stało zdążył zniszczyć jedenaście drewnianych konstrukcji.

Zgłoszenie o uszkodzeniu trzech ambon myśliwskich policjanci z Posterunku Policji w Sośniach otrzymali pod koniec kwietnia. Kilka dni później poinformowano ich o zniszczeniu kolejnych ośmiu ambon.

Zniszczone zostało 11 ambon
Zniszczone zostało 11 ambon
Źródło zdjęcia: KPP Ostrów Wielkopolski

- Wszystkie znajdowały się na terenie gminy Sośnie i należały do kół łowieckich. W każdej ambonie uszkodzenia wyglądały podobnie, sprawca przy wykorzystaniu pilarki podcinał elementy konstrukcji nośnych i drabin ambon. Działał przy tym bardzo ostrożnie, w miejscach oddalonych od dróg. Wszystkie zebrane w sprawie materiały wskazywały na złośliwe działanie sprawcy - opisuje Ewa Golińska-Jurasz, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Duże straty

Straty zostały wstępnie oszacowane przez koła łowieckie na niespełna 30 tysięcy złotych.

Podejrzanego o zniszczenie ambon zatrzymano 6 maja. 32-letni mieszkaniec gminy Sośnie usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia, za co grozi nawet pięć lat więzienia. - Podejrzany złożył wyjaśnienia, tłumacząc swoje zachowanie tym, że chciał chronić zwierzęta - wyjaśnia Golińska-Jurasz.

Zatrzymano 32-latka
Zatrzymano 32-latka
Źródło zdjęcia: KPP Ostrów Wielkopolski
Źródło: tvn24.pl
Czytaj także: